Çinli Geliştiriciler AppStore'u Manipüle Ediyor!

Çinli geliştiricilerin App Store'da indirilme sayılarını manipüle ettiğini iddia eden bir görsel yayınlandı. Detaylar haberimizde...
07 Şubat 2015 13:24
Çinli Geliştiriciler AppStoreu Manipüle Ediyor!
Techinasia sitesinde paylaşılan ilginç görsel ile geliştiricilerin App Store'un Çin bölgesinde uygulama indirilme sayılarını manipüle ettikleri iddia edildi.
 
Fotoğrafta uzunca bir masanın başına oturan kadının onlarca iPhone'u kontrol ederek uygulama indirdiği görülüyor, bu şekilde binlerce iPhone ile uygulamalar sürekli indirilerek indirilme sayılarını yüksek rakamlara ulaştırıldığı söyleniyor.
 
 
Kontrol edilen tüm iPhone cihazların ekonomik model iPhone 5C olması dikkat çekiyor. Sitenin yayınladığı haberde bir geliştiricinin "en çok indirilen ücretsiz uygulamalar" listesinde ilk 10'a girebilmek için 11.200 dolarlı gözder çıkarması gerektiği, ve bu listede kalması için haftada 65 bin dolarlık bir ödeme yapması gerektiği iddia ediliyor. Yayınlanan fotoğrafın nerede ve ne zaman çekildiği ise bilinmiyor.
 
Çinli bir satış sitesi olan Taobao.com'da "App store sıralama manipülasyonu" terimleri aratılınca yüzlerce ilan görülüyor. Apple'ın ise indirme oranındaki manipülasyonların önüne geçmeye çalıştığı biliniyor. Ancak bu tarz gerçek cihazlardan gerçek anlamda yapılan indirmelerin önüne geçmek ise oldukça zor. 
donanimhaber
Etiketler : Apple , Appstore , iphone
17001
Bu haberler ilginizi çekebilir