Cilt Sorunları Üzerine Apple'dan Açıklama Geldi

Apple, Apple Watch'un yarattığı cilt sorunları ile ilgili ihtimalleri sıralayarak yapılması gerekenleri hatırlattı. İşte detaylar...
05 Mayıs 2015 17:12
Cilt Sorunları Üzerine Appledan Açıklama Geldi
Apple Watch piyasaya çıktığı günden bu yana bazı kullanıcılar bileğinin saatin bulunduğu kısmında deri aşınması yaşadıklarına dair rahatsızlıklar rapor ediyor. Apple bu konu ile ilgili rahatsızlık yaşayan kullanıcılardan uzun uzadıya saat macerasını dinledi ve araştırma yapabilmek için gerekli bilgileri topladı.
 
Geçen hafta ilgili sayfasında güncellemeler yapan Apple, saatin kullanımı ile ilgili ihtimalleri sıralayarak yapılması gerekenleri hatırlattı. Apple Watch ürünlerinde özellikle metal kayışlı versiyonlarda nikel materyali bulunuyor. Bu materyal bir alerji yapacak kadar çok değil ancak cildi hassas kullanıcılarda sorun oluşturabiliyor. 
 
Ayrıca Milanese Loop, Modern Buckle ve Leather Loop kayışlarında ise yarabantlarında da bulunan metakrilat maddesi kullanılıyor. Bunun da hassas ciltlerde alerjiye sebep olabileceği belirtiliyor. 
 
Materyal haricinde saatin yanlış takılmasının da cilt tahribatında etkisi büyük. Rahat kullanmak adına kayışları biraz daha gevşek takan kullanıcıların bileğinde saat sürekli hareket ettiği için tahrişe sebep oluyor. Ayrıca çok sıkı bir şekilde takılan kayışlar da tahrişe sebep oluyor. Bu bakımdan kullanıcıların kayış sıkılığı konusunda tabiri yerindeyse altın ortayı bulmaları gerekiyor. 
 
 
Son tavsiye ise kullanıcıların Apple Watch takmadan önce cilt hassasiyeti konusunda uzman bir dermatoloğa başvurmaları. Bu sayede herhangi bir hassasiyet varsa kullanıcı boşuna Apple Watch için para ödemeyecek veya hassasiyete göre versiyon tercihi yapabilecek.  
donanimhaber
66717
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama