Chromebook rekora koşuyor

NPD Group adlı araştırma şirketinin gerçekleştirdiği analizden çarpıcı sonuçlar...
28 Aralık 2013 16:45
Chromebook rekora koşuyor
ABD’de yeni yayına giren Microsoft reklamları Chromebook’ların gerçek bir dizüstü bilgisayar olmadığı mesajına odaklanıyor. Bunun nedeni Google’ın geliştirdiği Chrome OS işletim sistemini içeren Chromebook serisi dizüstü bilgisayarların uygun fiyatlarıyla giderek artan sayıda kullanıcı tarafından tercih ediliyor olması.
 
Acer, Samsung, HP, Dell, LG, Asus ve Lenovo gibi büyük firmaların tümü bu akıma ayak uydurdu. 
 
NPD Group adlı araştırma şirketinin gerçekleştirdiği analize göre 2013 genelinde ABD’de gerçekleşen dizüstü bilgisayar satışlarının yüzde 21′ini Chromebook modelleri ele geçirdi. Bu sayede toplam PC ve tablet satışlarında Chromebook’ların oranı yüzde sekize ulaştı. Aralık ayı hariç ilk 11 ayı temel alan analize bakılırsa Chromebook modelleri hiç olmadığı kadar ilgi görüyor.
 
Bu 11 ayda Chromebook satışları artarken Windows içeren dizüstü bilgisayarların oranı artmadı. Windows içeren masaüstü bilgisayar satışıysa bu sene yüzde 10 arttı. Chrome OS içeren cihazların satışı arttıkça Windows’un hakimiyeti ve gelirleri azalıyor. ABD’de ilk 11 ayda 14.4 milyon masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar ve tablet satıldı. Bu değer 2012′den yüzde 25.4 daha yüksek.
radikal
465061
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Yeni iPad Pro Biraz Gecikebilir!

  Yeni iPad Pro Biraz Gecikebilir!

  Apple'ın yeni nesil tableti iPad Pro meraklılarını biraz üzecek gibi! Apple'ın Mart ayındaki etkinliğinde tanıtılacak olan iPad Pro, tanıtımdan hemen sonra satışa sunulmayacak.
 • Yurt Dışından Getirilen Cihazlara IMEI Kolaylığı!

  Yurt Dışından Getirilen Cihazlara IMEI Kolaylığı!

  Yurt dışından getirilen cihazlarda IMEI kolaylığı geldi. Açıklama Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan geldi. Artık, yurt dışından getirilip de ülkemizde değişimi yapılan cihazlara IMEI noktasında kolaylıklar sunulacak.
 • Whatsappı Bilgisayarda Kullanın!

  Whatsappı Bilgisayarda Kullanın!

  Wahatsapı bir bilgisayarda mı kullanmak istiyorsunuz? Peki ama Whatsapp Web nasıl kullanılır? Cevabı haberimizde...
 • Bilgisayardan iPhone İntenetine Bağlanma!

  Bilgisayardan iPhone İntenetine Bağlanma!

  Bilgisayarınızın interneti olmadığında iPhone'unuzun internetini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Peki bilgisayardan iPhone internetine nasıl bağlanabiliriz?
 • LG G6dan Üç Farklı Renk Çeneği

  LG G6'dan Üç Farklı Renk Çeneği

  LG, yeni amiral gemisini tanıtmaya hazırlanıyor. Pazar günü yapılacak olan resmi tanıtımda, G6'nın 3 farklı renk seçeneği ile geleceği ortaya çıktı.
 • Apple Artık Garanti Hizmeti Verecek!

  Apple Artık Garanti Hizmeti Verecek!

  Apple, garanti kapsamında olan cihazlara, servis dışında parça değişikliği yapıldığı zaman garanti hizmeti vermiyordu. Ancak yeni gelen bilgilere göre Apple, garanti kapsamı şartlarını biraz esnetecek.
 • LG G6, Tasarımı İle Tam Puan Aldı!

  LG G6, Tasarımı İle Tam Puan Aldı!

  LG'nin yeni amiral gemisi G6 dayanıklılığı ve ergonomisi ünlü endüstriyel tasarımcı Torsten Valeur’dan tam puan aldı. Detaylar haberimizde...
 • Nokia 3310 Fiyatı Netleşti!

  Nokia 3310 Fiyatı Netleşti!

  Nokia'nın efsane telefonu 3310 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefonun tanıtım tarihi netleşti. Peki fiyatı ne kadar olacak? Detaylar haberimizde!
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama