Chromebook modelleri 11 milyon adet satacak

Ülkemize Asus Chromebox mini PC modeli ile ilk adımını atan Chrome OS platformu, esas olarak ABD'de oldukça yoğun kullanılıyor ve mini PC ile dizüstü olmak üzere iki farklı konsept mevcut. Son rakamlar ise ...
09 Nisan 2014 18:34
Chromebook modelleri 11 milyon adet satacak
Dizüstü konsepti olan Chromebook modelleri ABD'de dizüstü pazarının yüzde 25'ine hakim durumda ve yükselen bir ivmeye sahip. ABI Research analizine göre geçen yıl global olarak 2.1 milyon Chromebook sevkiyatı yapıldı. Bunun yüzde 89'u ise Kuzey Amerika kıtasında gerçekleşti.
 
2019 yılında ise Chromebook modelleri global olarak 11 milyon satış rakamına erişecek. Daralma yaşayan PC pazarında Chromebook modellerinin yükselmesi, tüketicinin düşük maliyetli cihazlara daha fazla ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor.
 
Analizde Windows taşınabilir PC modellerinin de ortalama fiyat olarak 2019 yılına kadar gerileyeceği tahmin ediliyor. Geleceğin ultra taşınabilir cihazlarında maliyet, internet bağlantısı ve bulut servisleri ön planda olacak. Chromebook modellerinin de bu anlamda pazarı değiştirebilecek bir potansiyeli olduğu belirtiliyor.  
donanimhaber
894899
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama