Chrome'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

Google, Chome tarayıcısına herkesi memnun edecek bir uygulama getiriyor. Google, artık can sıkıcı reklamları engelleyecek uygulamayı hayata geçirmeyi planlıyor.
20 Nisan 2017 10:22
Chromea Yeni Bir Özellik Geliyor!
Aktif veya değil, dünyada milyonlarca site bulunuyor. Bir sitenin para kazanabilmek adına yapması gereken en temel işlemlerden birisi de sitenin belirli yerlerine reklam yerleştirmek. Genelde Google reklamlarını koyan siteler, Google reklamları dışında koydukları reklamlarla kullanıcıları çileden çıkarabiliyor. Durum böyle olunca kullanıcılar bıktıkları reklamlardan kurtulmak için AdBlocker gibi reklam önleyici programlar kullanmaya başlıyorlar.
 
Wall Street Journal’a göre Google, Chrome’a entegre edilmiş, yeni bir reklam engelleyici üzerinde çalışıyor. Bu durum son derece sevindirici gözüküyor zira istenmeyen gereksiz reklamlardan kurtulabiliyoruz. Yayınlanan raporda, Google Chome’un reklam engelleme programı bütün reklamları kaldırmayacak. Google reklamlarını bırakmayı hedefleyen Google, zaten reklam engelleme aracı kullanan bir kitleyi kendi üzerine çekerek kendi reklamlarını yayınlamayı hedefliyor.
 
Rapora göre, “kabul edilemez reklamlar” kaldırılacak. Bu reklamların ise, pop-up’lar, sesli video reklamları, otomatik oynatılan reklamlar ve geri sayım sayaçlarını kapsayacağı bildiriliyor. Açıklamak gerekirse Google bu hamlesi ile kullanıcıları rahatsız eden reklamları kaldırarak, “reklam” isminin üzerine yapışan kara lekeyi ortadan kaldırmayı hedefliyor. Chrome’a entegre reklam önleyicinin bu ay içerisinde hem masaüstü hem de mobil platformlar için çıkması bekleniyor.
 
webtekno
855144
Bu haberler ilginizi çekebilir