CES 2014'ün en büyük misafirleri

CES 2014'te sadece cep telefonları ya da televizyonlar yok. CES 2014'te onlar da var!
07 Ocak 2014 11:30
CES 2014ün en büyük misafirleri

CES 2014'te otomobillerle ilgili birçok heyecan verici yeniliğin ortaya çıkacağı kesin. Şu an bildiğimiz tek şey ise Audi'nin çoklu ortam platformları için Android'den ve Nvidia çiplerinden faydalanacağı.

 

Audi ve Google'ın planları hakkında şu an çok fazla detaya sahip değiliz ancak otomobil içi sistemlerinde Android'i kullanacak otomobil üreticileri arasına General Motors ve Honda'nın da ekleneceğini söyleyebiliriz. Bunun yanında söz konusu otomobillerde kullanılacak Nvidia çipi, büyük ihtimalle yeni Tegra K1 olmayacak. Dolayısıyla ilk Android'li Audi'nin Tegra 4'le gelmesi bekleniyor.

 

Birden fazla otomobil üreticisinin Android'e aynı anda ilgi göstermesi, akla bazı soruları da getirmiyor değil. Örneğin bu, otomobillerdeki teknolojilerin giderek birbirine benzeyeceği anlamına mı geliyor? Bunun yanında Android'li otomobiller, Android'li cep ve tablet sahipleri için ne gibi avantajlar sunacak?

 

Bu arada Apple'ın Siri teknolojisini kullanarak konuştuklarınızı anlayan otomobillerin ortaya çıkmasını da bekleyebilirsiniz. Otomobili sesle kontrol etmedeki sorunlar, Apple'ın teknolojisiyle sorun olmaktan çıkabilir. Bunun yanında Apple'ın iOS'u otomobillere tamamen entegre etmesi beklenmiyor.

 

Bunun yanında kendi kendine giden otomobillerin de zamanı yavaş yavaş geliyor. Bu tür taşıtlar her ne kadar bazı endişelere neden olsa da, bu endişelerin otomatik otomobillerin faydaları tarafından ortadan kaldırılacağını düşünüyoruz.

 

CES 2014'te ortaya çıkacak yeni otomobil teknolojilerini heyecanla bekliyor ve öğrendiklerimizi sizlere paylaşıyor olacağız.

haberler.com
Etiketler : Apple , google , iOS
500042
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Apple, AirPodsun Reklam Flimlerini Yayınladı!Apple, AirPods'un Reklam Flimlerini Yayınladı!
  Apple, iPhone 7 ile birlikte tanıttığı kablosuz kulaklığı AirPods için yeni reklam filmleri yayınladı. İşte Apple'ın AirPods reklamları!
 • WhatsAppta Yeni Dönemi!WhatsApp'ta Yeni Dönemi!
  WhatsApp, yeni özelliği ile adından söz ettireceğe benziyor. Bu yeni özelliği ile kurumsal firmalara hizmet vermeye başlayacak. İşte haberin…
 • iPhone 8de Çelik Çerçeve Mi Olacak?iPhone 8'de Çelik Çerçeve Mi Olacak?
  Apple’ın iPhone 4’ün tasarım çizgilerini, iPhone 8 üzerinde yeniden hayat vermek adına cam panelleri bir arada tutmak için paslanmaz çelik bir çerçeve…
 • CES 2017de Intel Rüzgarı Esti!CES 2017'de Intel Rüzgarı Esti!
  CES 2017'de Intel, sanal gerçeklikten, akıllı gözlüklere ve drone'lar kadar bir çok yeni teknoloji tanıttı.
 • Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?
  CES 2017'de Nokia 8 sızıntısı ortaya çıkmıştı. Söz konusu görüntüler hakkında açıklma geldi. İşte o açıklamalar.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama