Cepte internet artık daha rahat!

Cep telefonuyla internette gezinmek eziyet gibi mi geliyor? İşte bu eziyeti hafifletmenin yolları! Bu bilgiler sayesinde cepte internet daha rahat olacak!
07 Nisan 2014 15:36
Cepte internet artık daha rahat!

Ekranınız ne kadar büyük, web tarayıcınız ne kadar iyi olursa olsun, telefonunuzda internette gezinmek, bir bilgisayardaki kadar rahat olmayacaktır. Akıllı cebinizde kusursuz bir gezinti deneyimi yaşamayacağınız bir gerçek, ancak bunu şimdikinden çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz.

 

Cepte internet eziyet olmasın!
  Faydalı kısayolları ezberleyin
 

Tüm mobil web tarayıcıları, eksik kaldıkları yönlerden haberdardır. Bu yüzden çoğu, ekranda tüm işlevleri göstermek yerine onları gizlerler. İşlevleri nerede bulacağınızı bilmiyorsanız, cebinizle sörf yapmak can sıkıcı bir hal alabilir. Biraz eğitimle bu tür sıkıntıları kolayca atlayabilirsiniz.
 

Hangi ipuçlarını öğrenmeniz gerektiği, kullandığınız mobil web tarayıcısına göre değişiyor. Bu yazımızda Safari ve Chrome'a özel ipuçlarını sıralayacağız.

 

Mobil Safari
 

Sayfa içinde arama: Bu işlevi kullanmak için aradığınız metni adres çubuğuna yazın ve aşağı doğru kaydırın. "Bu sayfada" bölümü, aradığınız metnin vurgulu olarak gösterilmesini sağlayacak.


Alan adı uzantılarını hızla yazın (iOS 7 ve sonrasında): Bunun için "." tuşunu basılı tutun. Bunu yaptığınızda ekrana aralarından seçip yapabileceğiniz alan adı uzantıları gelecek.
 

Web tarayıcısı geçmişinizde hızla dolaşın: Soldan sağa doğru kadırarak geçmişiniz içinde kolayca dolaşabilirsiniz. Bunun yerine geri düğmesine basmak zor değil, ancak bu tür hareketler kullanımınızı hızlandırabilir.
 

Favorilere ekleyin: Bir siteyi sıkça ziyaret ediyorsanız, paylaş düğmesine dokunun ve "Yer işaretlerine ekle" seçeneğini seçin. Şimdi "Favoriler" konumunu seçin.
 

Chrome
 

İstediğiniz yere yakınlaştırın: Bazı siteler, iki parmağınızı kullanarak istediğiniz yere yaklaşmanıza izin vermiyorsa, bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Chrome'un ayarlarını açın ve Erişebilirlik altındaki "Force Enable Zoom" kutucuğunu işaretleyin.

 

Sayfada metin arama: Menü simgesine dokunun, Bul'u seçin ve aradığınız metni girin.
 

Sekmeler arasında geçiş yapın: Parmağınızı üstteki araç çubuğu üzerinde sağa veya sola kaydırarak sağdaki ve soldaki sekmelere hızla geçiş yapabilirsiniz.
 

Tüm sekmeleri görüntüleyin: Sekme simgesini aşağı doğru sürükleyerek açık olan tüm sekmeleri ekrana getirebilirsiniz.

chip
Etiket : internet
754015
Bu haberler ilginizi çekebilir