Cep ekranlarında yeni dönem!

Samsung'dan grafen için önemli adım! Samsung, gerçek anlamda bükülebilen telefon ekranları için en önemli adımını şimdi attı!
07 Nisan 2014 14:55
Cep ekranlarında yeni dönem!

Samsung, gerçek bükülebilir ekranlı telefonları hayata geçirmek için önemli bir adım attı.

 

Samsung'un Advanced Institute of Technology bölümü ve Sungkyunkwan Üniversitesi'nden bilim adamları, bir grafen kristalini sentezlemeyi başardıklarını söylediler. Bu sentez, Samsung'a göre tüketici elektroniklerine oldukça uygun. Firma, bu çok ince maddenin çelikten daha dayanıklı, aynı zamanda silikona göre yüz kat daha fazla elektron akışkanlığına sahip olduğunu iddia ediyor. Bu özellikleri, maddeyi bükülebilir ekranlı telefonlar, saatler ve fazlası için ideal hale getiriyor.

 

Samsung, tek bir grafen kristalini geniş bir alana "yetiştirmeyi" başardığını, maddenin bu sırada elektronik ve mekanik özelliklerini kaybetmediğini söylüyor. SAIT laboratuvarındaki bilim adamlarına göre bu, grafen araştırmalarında tarihte atılmış en önemli atılımlardan. Firma, bu gelişmenin grafenin ticarileşmesini hızlandıracağını, böylece tüketici elektroniklerinde yeni bir dönemin başlayabileceğini düşünüyor.

chip
Etiket : Samsung
950454
Bu haberler ilginizi çekebilir