Ccleaner'ın Yeni Sahibi Belli Oldu!

Sistem temizleme araçlarından biri olan Ccleaner, el değiştirerek siber güvenlik yazılımları ile tanınan şirketin oldu.
21 Temmuz 2017 11:11
Ccleanerın Yeni Sahibi Belli Oldu!
Windows, Mac ve Android için popüler sistem temizleme aracı CCleaner artık başka bir şirketin çatısı altında yoluna devam edecek. Avast Antivirus gibi siber güvenlik yazılımlarının geliştiricisi Avast, CCleaner geliştiricisi Piriform’u bünyesine katmış durumda.
 
Piriform'un yeni sahibi Avast oldu
 
Avast’ın Piriform ne kadarlık bir meblağ karşılığında satın aldığı konusunda detaylar paylaşılmıyor. Öte yandan, tüm Piriform çalışanlarının Avast’a transfer edileceği ve CCleaner markasının bağımsız bir ürün şeklinde çıkmaya devam edeceği açıklandı.
 
Piriform alımıyla Avast, güvenlik ve performans yazılımları anlamında pazar payını genişletme olanağı elde ederken CCleaner kullanıcılarına ürünlerinin çapraz satışını gerçekleştirebilecek. CCleaner dünya çapında 130 milyon kullanıcıya sahip ve bunların 15 milyonu Android kullanıcısı.
 
 
 
 
Avast ve CCleaner’ın popüler indirme sitelerinde en çok indirilen iki yazılım olduğu ifade edilirken, Piriform’un sağlam Teknolojisinin hız ve yüksek performans ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacağının altı çiziliyor.
 
Avast’ın geçtiğimiz yıl rakibi AVG’yi 1.3 milyar dolar karşılığında satın aldığını ve böylece 400 milyon yeni kullanıcıya kavuştuğunu da hatırlatalım.
 
shiftdelete
650465
Bu haberler ilginizi çekebilir