Casio'dan Akıllı Saat Geliyor!

Sıkı tutunun, Casio’dan akıllı saat geliyor! Caiso'nun ilk akıllı saatinin 2016 yılında piyasaya sürüleceğini açıkladı. Detaylar haberimizde...
04 Temmuz 2015 17:16
Casiodan Akıllı Saat Geliyor!
Giyilebilir teknoloji ürünlerini hep akıllı telefonlarla birlikte kullanılan yardımcı aksesuarlar olarak algılıyoruz. Fakat bu genelleme, Casio gibi teknolojiyi giyilebilir kılan markaların görmezden gelinmesine yol açabiliyor. 1957 yılında dünyanın ilk elektronik hesap makinesi 14-A’yı üreten Casio, 70’li yıllardan bu yana dijital saatleri akıllandırma amacıyla yola devam ediyor. Dolayısıyla, şirketin giyilebilir teknoloji sektörünün öncülerinden biri olduğunu göz ardı edemeyiz.
 
Şirketin giyilebilir tüketici elektroniği alanındaki iddiası, akıllı saat modelleriyle devam edecek. Casio’nun yeni CEO’su Kazuhiro Kashio, geliştirdikleri yeni nesil cihazın, rahat giyilen, kolayca bozulmayan ve kullanıcıyı iyi hissettiren bir ürün olacağını açıkladı. Yetkili, cihazın 350 $ fiyat segmentinde yer alacağını ve Apple Watch’tan daha sade özelliklere sahip olacağını belirtiyor.
 
2016 yılında satışa sunulması planlanan aygıtın ilk etapta 80 milyon $ gelir getireceği ve yeni Casio akıllı saatlerin yolunu açacağı iddia ediliyor.  Android Wear ve Apple Watch platformları tarafından işgal edilen sektör, Casio’nun bu konseptteki ilk ürünü için çetin bir ortam oluşturacak. Fakat, F-91W gibi bir efsaneyi geliştiren Japon şirket, ne yapıp edip bu alanda da tutunmayı başaracaktır.
technolabs
Etiketler : Akıllı Saat , Casio
272987
Bu haberler ilginizi çekebilir