Candy Crush'ın yaratıcısından yeni hamle

Candy Crush Saga'nın yaratıcısı King Digital Entertainment PLC'nin Çarşamba günü "Bubble Witch Saga 2" oyununu çıkarmasıyla, şirket Mart ayında beklenen ilgiyi görmeyen ilk halka arzından beri piyasaya ilk kez yeni bir oyun sürmüş oldu.
10 Haziran 2014 18:05
Candy Crushın yaratıcısından yeni hamle
Bubble Witch Saga 2'nin ilk versiyonu 2011'in sonunda piyasaya sürüldükten sonra Facebook'ta en çok oynanan 3. oyun haline gelerek şirketin ilk sosyal ve mobil hiti olmuştu. King bu oyunla dünyanın lider sosyal medya ve mobil oyun geliştiricisi haline geldi.
 
Orijinal Bubble Witch oyunu mobil oyun olarak Google'ın Android ve Apple'ın iOS platformuyla çalışan cihazlarda başarılı olmasına rağmen Candy Crush Saga kadar isim yapamadı.
 
Bubble Witch Saga 2 Android veya iOS ile çalışan mobil cihazlar için geliştirildi ve Facebook aracılığıyla kişisel bilgisayarlarda da oynanabiliyor.
 
Bu sene beklenen ilgiyi görmeyen ilk halka arzından sonra yatırımcıları sadece bir defalık başarı yakalayan bir şirket olmadığına ikna etmeye çalışan King'in, şirketin cirosunun ve karının büyük bir bölümünü oluşturan asıl para kaynağı Candy Crush Saga ile kıyaslanabilecek farklı başarılar yakalamaya ihtiyacı var.
 
İsveç'te 10 seneyi aşkın bir süre önce kurulan şirket yeni oyunun alışılmışın dışında bir stili olduğunu ve şirketin Barselona stüdyosunda geliştirildiğini açıkladı. Yine de Bubble Witch Saga 2'nin temel oyun işleyişi şirketin diğer gözde oyunlarına benziyor. Bu oyunda da kullanıcıların objeleri yok etmesi için aynı cinsten objeleri eşleştirmesi gerekiyor.
 
Geçen ay bilanço verilerini açıklayan King şirketin bu sene çıkaracağı yeni oyunların sürecini hızlandırmayı beklediğini ve Candy Crush Saga için yeni bir versiyon planladığını belirtmişti.
The Wall Street Journal
994760
Bu haberler ilginizi çekebilir