• Anasayfa
  • Oyun
  • Call of Duty Serisinin Satışları Rakamları Ortaya Çıktı

Call of Duty Serisinin Satışları Rakamları Ortaya Çıktı

Büyük başarı yakalayan Call of Duty serisinin bu zamana kadar ne kadar satış gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Yeni açıklanan satış sayıları ne kadar efsanevi bir oyun olduğunu kanıtlar nitelikte...
16 Ocak 2016 13:18
Call of Duty Serisinin Satışları Rakamları Ortaya Çıktı
İlk olarak 2003 yılında Activison önderliğinde oyun dünyasına merhaba diyen Call of Duty, sunduğu kaliteli senaryo moduyla o dönemin FPS oyuncularına oldukça kaliteli bir oyun deneyimi yaşatmıştı.
 
Ardından gelen United Offensive, CoD 3, CoD 4, World at War, Ghosts, Modern Warfare ve Black Ops oyunları derken koca seride 12 oyunu geride bıraktık. Şu an ise serinin grafiksel açıdan en etkileyici oyunu olarak görünen Black Ops 3, serinin son oyunu olma niteliğini taşıyor.
 
 

 
 
Ayrıca 2016 yılı içerisinde çıkacak olan yeni oyunun Infinity Word tarafından geliştirilmesi bekleniliyor. Activision, Infinity Ward, Treyarch ve Sledgehammer Games'in oyun dünyasına adını altın harflerle kazıdığı bu seri, uzun yıllar da unutulmayacak gibi gözüküyor. Özellikle yeni açıklanan satış sayıları da ne kadar efsanevi bulmamız gerektiğini gayet kanıtlar yönde.
 
Serinin lisans haklarını elinde bulunduran Activision, yıl sonuna özel paylaştığı satış sayısında 250 milyon adet kopyayı gösterdi. Geçtiğimiz yılın başında da tüm serinin satış sayısını paylaşan şirket o zamandan bu yana 75 milyon adet Call of Duty oyunu satmayı başardı. Bu sayının büyük bir kısmını ise kuşkusuz Black Ops 3 oyunu oluşturuyor desek pek de yanılıyor olmayız.
shiftdelete
749099
Bu haberler ilginizi çekebilir