Büyük ekranlı iPhone ve iPad Air yolda!

Son dedikodulara göre üretimde vites yükseltildi. Yapılan açıklamalara göre büyük ekranlı iPhone ve iPad Air'in üretimleri çok yakında başlayacak!
25 Mart 2014 10:09
Büyük ekranlı iPhone ve iPad Air yolda!

Commercial Times gazetesi geçtiğimiz hafta Apple'ın sözleşmeli üreticilerinden Pegatron'un, ikinci çeyrekte başlayacak olan iPhone 6'nın seri üretimi için Kunshan'daki tesisinde hazırlıklara başladığını bildirmişti.
China Times ise bu konuda biraz daha detaylara girdi. Belirtilenlere göre Pegatron'un hazırlığı büyük ekranlı iPhone ve iPad Air için. China Times ayrıca üretimin Kunshan'daki tesiste değil, Jiangsu'daki tesiste üçüncü çeyrekte başlayacağını vurguladı. Bununla birlikte tesisin sadece Apple ürünlerine ayrıldığı da belirtiliyor. Pegatron ve Foxconn'un iPhone siparişlerinin büyük bölümüne sahip olduğu da verilen bilgiler arasında. Biraz geriye dönersek geçtiğimiz ocak ayında Liberty Times, Foxconn ve Pegatron'un iPhone üretiminde büyük rol oynadığını raporlamıştı. Pegatron, son zamanlarda Çin'de işçi alımı yapmış ve yeni bir fabrika alanı açmıştı.

 

Compal Electronics, Wistron Corporation, Inventec Appliances ve tedarik zincirindeki diğer yeni isimler ise 2014'teki iPhone ve diğer iOS cihazların üretimine de yardım edecek. Gözlemciler Apple'ın yeni firmalara üretimde yardımcı olması birincil sorumluluk verdiğini söylüyor.

 

Ayrıca yeni raporlarda Apple'ın ücretim maliyetlerini düşürmek için iPhone bataryalarının üretiminde insan gücü yerine robotlardan yararlanacağı belirtiliyor. iPhone 6'da yüksek ihtimalle daha büyük ekran, daha ince bir gövde, gelişmiş 8 megapiksel kamera, üç yeni sensör yer alacak. Tüm sorular ise eylül ayında düzenlenmesi beklenen etkinlikte cevaplanacak.

teknokulis
Etiketler : Apple , iPad Air , iphone , iPhone 6
333657
Bu haberler ilginizi çekebilir