Bükülebilen OLED TV

İşletim sistemi WebOS ve bükülebilen ilk OLED TV sonunda yüzünü gösterdi
08 Ocak 2014 10:21
Bükülebilen OLED TV

Kavisli, şekli değiştirilebilen TV teknolojisi 2014'ün trendi olma yolunda ilerlerken Lg, ilk bükülebilen OLED televizyonunu CES 2014'te ortaya çıkardı.

 

LG'nin CEO'su Hyun-Hwoi Ha'ya göre Lg'nin bükülebilen 77 inç'lik TV'sinin ne kadar müthiş olduğuna inanabilmemiz için onu görmemiz gerekiyor. Ekranın kavisini değiştirerek TV'nin açısını ayarlamanıza imkan veren yeni Lg, odanızın neresinde oturursanız oturun size en iyi TV izleme deneyimini yaşatmayı amaçlıyor.

 

Bu arada Samsung'un da CES'te tanıttığı kavisli bir TV'si var. Samusung'un bükülebilen TV'si, 105 inç'lik boyutuyla Lg'nin TV'sinden daha büyük olsa da OLED teknolojisini kullanmıyor.

 

WebOS, TV'lerde hayat buldu

 

LG'nin yeni webOS TV platformu, CES 2014'te resmi olarak ortaya çıktı. HTML5 uygulamalarıyla uyumlu olan yeni arayüz, izlemek istediklerinizi bulmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

 

Kullanım kolaylığıyla öne çıkan webOS TV platormu, giriş ekranınızı özelleştirmeye ve TV izlerken tek tıklamayla web'de gezinmeye izin veriyor.

 

LG, 2014'te piyasaya süreceği PC'lerin yüzde 70'inin webOS arayüzüyle geleceğini söylüyor. Yeni Smart TV platformuna sahip Lg TV'ler de Mart sonunda ortaya çıkmaya başlayacak.

donanımhaber
Etiketler : LG , OLED TV
397049
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama