Bükülebilen iPhone Mu Geliyor?

Alınan duyumlar, Apple'ın gelecekte bükülebilir bir iPhone modeli çıkarma olasılığının yüksek olduğunu gösterdi. İşte haberin detayı...
04 Kasım 2016 15:12
Bükülebilen iPhone Mu Geliyor?
iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ilk çıktığında cihazların kolayca bükülebildiği ortaya çıkmış ve bu olay sosyal medyada Bendgate ismiyle olay olmuştu.
 
Şimdi ise ortaya çıkan bir Apple patenti, gelecekte bükülebilir bir iPhone modelinin olabileceğini gösteriyor. Tabii ki bu sefer Bendgate olayındaki gibi bu bir hata değil, özellik olacak.
 
Bükülebilir iPhone patenti
 
Ortaya çıkan fütüristik iPhone patentine göre, bükülebilir ve katlanabilir bir tasarım anlayışına sahip iPhone modelinde, malzeme olarak seramik kullanılabileceği belirtiliyor.
 
Hatırlarsanız Apple Watch Series 2 için seramik malzeme kullanan bir model tanıtılmıştı.
 
Şu anda ortaya çıkan iPhone patenti ile ilgili ne yazık ki çok az bilgi var. Gelecekte bu patentin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini zaman gösterecek ancak şu anda katlanabilir akıllı telefon çalışmaları yapan tek şirket Apple değil.
 
Samsung'un da böyle bir telefon üzerinde çalıştığı uzun zamandır biliniyor. Ancak ilk hangi firmanın böyle bir model çıkaracağını tabi ki zaman gösterecek.
 
 
shiftdelete
87931
Bu haberler ilginizi çekebilir