Bu telefonla yaptığınız görüşmeler dinlenemiyor

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın devlet başkanları dahil milyonlarca kişinin telefonunu dinlediğini öğrenince, güvenlik seviyesi artırılmış telefon modelleri de hızla artmaya başladı.
04 Ocak 2014 11:50
Bu telefonla yaptığınız görüşmeler dinlenemiyor

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın devlet başkanları dahil milyonlarca kişinin telefonunu dinlediği ortaya çıkınca, güvenlik seviyesi artırılmış telefon modelleri de hızla artmaya başladı.Fransa'da iki şirket, piyasada bulunanlara göre casus saldırılarına daha dayanıklı modelleri tanıttı. Bull SA, Hoox m2 adlı akıllı telefonu 2000 Euro fiyatla satışa sundu.

 

Telefonda Android'in hack'lere dayanıklı ve görüşmeleri şifreleyerek yapan özel bir sürümü yer alıyor. Aşağıdaki videoda parmak izi okuyuculu bu cihazın tanıtımını izleyebilirsin.Thales SA ise güvenlik için farklı bir yöntem izleyerek, mobil cihazları Teopad adını taşıyan ve varolan Android akıllı telefon ve tabletleri, sanal olarak biri kişisel kullanım, diğeri ise hassas iş uygulamaları için şifrelenmiş çalışacak şekilde ikiye ayıran bir kurumsal yazılım tercih etmiş.

 

Samsung'un da Knox adlı yazılımla üzerinde çalıştığı bu sistemde, bir Teopad lisansı yüzlerce Euro'ya mal oluyor. Yazılım, firmanın askeri sistemler için hazırladığı ve Fransa Cumhurbaşkanı François Holland'in başta olmak üzere, ordu ve kamu kuruluşlarındaki 14 bin kişinin kullandığı iddia edilen Teorem adlı akıllı telefonla çalıştırılıyor.Diğer ülkelerde de bu tip çalışmalar yaygınlaşıyor. ABD menşeli Wickr ve Silent Circle uygulamaları şifreli mobil görüşme ve mesajlaşma hizmetleri sağlarken, Almanya menşeli GSMK da özel Android sürümü taşıyan CryptoPhone modelleriyle benzer amaçlara hizmet ediyor.

haberler.com
Etiketler : Hoox m2 , Samsung
426893
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!
    Xiaomi'nin yeni telefonu olan ve hakkın da pek haber yapılmayan telefonu Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition bugün piyasaya sunuluyor. İşte Xiaomi Mi 6 CE'nin…
  • İşte Samsung Galaxy Wide 2!İşte Samsung Galaxy Wide 2!
    Samsung, yeni telefonu olan Galaxy Wide 2 tanıtıldı. Giriş seviyesi olan Galaxy Wide 2, uygun fiyatı ile de öne çıkıyor.
  • LG X Venture Tanıtıldı!LG X Venture Tanıtıldı!
    LG'nin yeni telefonu X Venture tanıtıldı. LG X Venture darbelere ve suya karşı oldukça dayanıklı olması ile dikkat çekiyor...
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama