Bu telefonla yaptığınız görüşmeler dinlenemiyor

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın devlet başkanları dahil milyonlarca kişinin telefonunu dinlediğini öğrenince, güvenlik seviyesi artırılmış telefon modelleri de hızla artmaya başladı.
04 Ocak 2014 11:50
Bu telefonla yaptığınız görüşmeler dinlenemiyor

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın devlet başkanları dahil milyonlarca kişinin telefonunu dinlediği ortaya çıkınca, güvenlik seviyesi artırılmış telefon modelleri de hızla artmaya başladı.Fransa'da iki şirket, piyasada bulunanlara göre casus saldırılarına daha dayanıklı modelleri tanıttı. Bull SA, Hoox m2 adlı akıllı telefonu 2000 Euro fiyatla satışa sundu.

 

Telefonda Android'in hack'lere dayanıklı ve görüşmeleri şifreleyerek yapan özel bir sürümü yer alıyor. Aşağıdaki videoda parmak izi okuyuculu bu cihazın tanıtımını izleyebilirsin.Thales SA ise güvenlik için farklı bir yöntem izleyerek, mobil cihazları Teopad adını taşıyan ve varolan Android akıllı telefon ve tabletleri, sanal olarak biri kişisel kullanım, diğeri ise hassas iş uygulamaları için şifrelenmiş çalışacak şekilde ikiye ayıran bir kurumsal yazılım tercih etmiş.

 

Samsung'un da Knox adlı yazılımla üzerinde çalıştığı bu sistemde, bir Teopad lisansı yüzlerce Euro'ya mal oluyor. Yazılım, firmanın askeri sistemler için hazırladığı ve Fransa Cumhurbaşkanı François Holland'in başta olmak üzere, ordu ve kamu kuruluşlarındaki 14 bin kişinin kullandığı iddia edilen Teorem adlı akıllı telefonla çalıştırılıyor.Diğer ülkelerde de bu tip çalışmalar yaygınlaşıyor. ABD menşeli Wickr ve Silent Circle uygulamaları şifreli mobil görüşme ve mesajlaşma hizmetleri sağlarken, Almanya menşeli GSMK da özel Android sürümü taşıyan CryptoPhone modelleriyle benzer amaçlara hizmet ediyor.

haberler.com
Etiketler : Hoox m2 , Samsung
702162
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Yeni 3310 Dayanıklılık Testinde Göründü!

  Yeni 3310 Dayanıklılık Testinde Göründü!

  Nokai'nın yeniden tasarlayarak büyük umutlarla piyasaya çıkardığı 3310 da dayanıklık testine giren telefonlar kervanına katıldı. Peki, geçer not alabildi mi?
 • OnePlus 5, Galaxy S8i Solladı!

  OnePlus 5, Galaxy S8'i Solladı!

  OnePlus'ın merakla beklenen amiral gemisi katili lakaplı telefonu OnePlus 5 resmi tanıtımın ardın yeniden ortaya çıktı. OnePlus 5, hızlı şarj olma özelliği ile Galaxy S8'i solladı.
 • Spotify İle Facebook İş Birliği!

  Spotify İle Facebook İş Birliği!

  Spotify ile Facebook anlaştı. Artık Spotify, Facebook Messenger üzerinden kullanılabilecek! İşte haberin ayrıntıları...
 • Yeni Bir iPhone 8 Konsepti Yayınlandı!

  Yeni Bir iPhone 8 Konsepti Yayınlandı!

  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında yeni bir konsept videosu yayınlandı. Belkide bugüne kadar ki gerçeğe en yakın iPhone 8 videosu.
 • Galaxy Note 8 Çalışır Halde!

  Galaxy Note 8 Çalışır Halde!

  Galaxy Note 8'in prototipi sızdırıldı! Yeni ortaya çıkan görüntüye göre Galaxy Note 8 hakkında iddia edilen bazı özellikler doğrulanıyor!
 • Galaxy S8 Active Tamamen Onaylandı Mı?

  Galaxy S8 Active Tamamen Onaylandı Mı?

  Samsung'un ultra sağlam telefonu Galaxy S8 Active ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Gelen bilgilere göre Galaxy S8 Active tamamen onaylandı. İşte ayrıntılar...
 • Google, Android Marketi Kapatıyor!

  Google, Android Market'i Kapatıyor!

  Google, Android Marketi kapatacağını resmen açıkladı. Android Markette yolun sonuna gelindiğini söyleyen Google, kapanış tarihini de belitti.
 • Snapdragon 450 Ortaya Çıktı!

  Snapdragon 450 Ortaya Çıktı!

  Snapdragon 450 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre Snapdragon 625'e benzerlik gösteriyor. İşte Snapdragon 450 ile ilgili ilk resmi bilgiler...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama