Bu mağazalara çok dikkat edin!

Apple’ın Türkiye’deki ilk satış mağazası daha açılmadan dolandırıcıların fırsat kapısı oldu. Bu mağazalara çok dikkat edin! Apple.com’un birebir tasarımını kopyalayan dolandırıcılar, mağaza açılışına özel 980 TL’ye iPhone 5S kampanyası düzenlediklerini belirterek yüzlerce vatandaşı mağdur ediyor.
01 Nisan 2014 19:45
Bu mağazalara çok dikkat edin!
Önümüzdeki günlerde İstanbul’da açılması beklenen Apple’ın Türkiye’deki ilk satış mağazası, dolandırıcıların da yeni kazanç kapısı oldu.  Apple’ın internet sayfasını ustaca taklit eden dolandırıcılar, Apple Store’un mağaza açılışına özel promosyon yaptıklarını belirtiyorlar. Yalnızca güne özel 150 adet üründe indirim yapılacağını belirten dolandırıcılar, piyasa değeri 2.149.00 TL olan iPhone 5S’yi 980 TL’ye sattığını iddia ediyorlar. Açılışa özel bir kampanya olduğuna inanan tüketiciler ise dolandırılmaktan kurtulamıyor.
 
İNDİRİM ÜSTÜNE İNDİRİM!
Şikayetvar'ın haberine göre mevcut sitenin müşteri hizmetleriyle görüşüldüğünde güne özel 980 TL olan iPhone 5S’i havale ile ödeme yapıldığı taktirde 900 TL’ye düşüreceklerini, yanında da bluetooth kulaklığı ve şarjlı telefon kılıfı hediye edeceklerini belirterek nakit para almaya çalışıyorlar.
 
 
 
APPLE: İTİBAR ETMEYİN
Apple’ın müşteri hizmetleri ise yalnızca kendi siteleri üzerinden satış yapıldığını belirtirken “Bu tarz sitelerle yasal sürecimiz devam ediyor, açılışa özel herhangi bir kampanyamız da bulunmuyor.” diyerek Türk kullanıcılarını uyardı.
 
'PROMOSYON' SAVUNMASI
 
Tüketicilerden gelen ve sikayetvar.com isimli sitede yer alan şikayetlerin bazıları şöyle:
 
 “Tesadüfen gördüğüm internet sitesinde tasarımdan dolayı Apple’ın kendi sitesi sandım. Belirtilen telefon numarasını aradığımda, bugüne özel bir kampanya yaptıklarını 150 adet sınırı olduğunu söylediler. Apple’ın distribtörü olduğunu belirten kişi, ödemeyi havale ile yaparsam 980 TL yerine 900 lira ücret ödeyeceğimi yanında da telefon kılıfı ve bluetoot kulaklığı göndereceklerini söylediler.  Ücreti gönderdim ve herhangi bir ürün gelmedi. Arıyorum oyalıyorlar. Resmen tuzağa düştüm”
 
“Apple’ın sayfasını bire bir taklit eden internet sitesi, orijinal App Store gibi tasarımlarla  insanları kandırmaya çalışıyor. Piyasada 21150 TL 'ye satılan iPhone 5s cihazı 980 TL 'ye sattıklarını söyleyip milleti kandırıyorlar. Siteyi o kadar ustaca yapmışlar ki şüphelenmedim verilen telefonu aradım. iPhone'nun birebir orijinal ürün olduğunu, Apple storun ilk mağaza açılışına özel 150 adetlik bir promosyon yaptıklarını söylüyorlar. Ödemeyi kredi kartı ile almıyorlar, EFT ya da hesaba yatınca aynı gün içinde göndereceklerini belirtiyorlar. İnternette araştırdım telefon falan göndermiyorlar neredeyse yüzlerce mağdur arasında olacaktım”
 
'TÜRKİYE DAĞITIMINI YAPIYORUZ'
Konu ile ilgili aradığımız site yetkililerinden M.B, Apple’nin Türkiye distribütörü olduklarını öne sürerek, zaman zaman yaptıkları yüklü alımlarda, belli sayıda ürünün uygun fiyata verildiğini söyledi.
hurriyet
420056
Bu haberler ilginizi çekebilir