Bu Dünya Kupası maçı Twitter rekorunu kırdı

Geçtiğimiz günlerde oynanan ve Brezilya'nın galibiyetiyle sonuçlanan maçta birçok Twitter rekoru kırıldı.
01 Temmuz 2014 11:27
Bu Dünya Kupası maçı Twitter rekorunu kırdı

2014 Dünya Kupası Brezilya'da tüm hızıyla sürüyor. Geçtiğimiz günlerde oynanan Brezilya-Şili maçı ile kupada 2. tur maçları da oynanmaya başlamıştı. Bu maç bildiğiniz üzere normal süresinin 1-1 bitmesiyle penaltılara gitmiş ve penaltılarda Brezilya tur atlamıştı. Brezilya'nın adını çeyrek finale yazdırdığı bu mücadele aynı zamanda birçok Twitter rekoruna da sahne oldu.

 

Yeni açıklanana istatistiklere göre Şili'de Jara son penaltıyı kaçırdıktan sonra Twitter'da saniyede tam 388,985 tweet atılmış. Bu da yeni bir rekor anlamına geliyor. Önceki rekor ise son Super Bowl finaline aitti. Bu maçta saniyede 382,000 tweet atılmıştı. Ayrıca Neymar ise bu tweet'lerde en çok ismi geçen oyuncu oldu.

 

Bunların yanında maç esnasında 16.3 milyondan fazla tweet atıldı. Twitter'ın açıklamasına göre, 2014 Dünya Kupası başladığından bu yana 300 milyondan fazla tweet atıldı. Bu da 2014 Dünya Kupası'nı Twitter tarihinde en çok tweet'in atıldığı organizasyon yaptı.

haberler.com
6404
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama