Bu Da Light Phone!

Telefonda akıllı telefon özelliklerinin olmadığı, sadece telefon olması nedeniyle arama yapabilen tasarımı ile dikkat çeken telefon; Light Phone!
08 Mayıs 2017 12:50
Bu Da Light Phone!
Akıllı telefonların hüküm sürdüğü günümüzde, Light Phone adı verilen model sadece minimalist olma üzerine kurulu tasarımıyla dikkat çekiyor. Ne bir uygulama, ne bir kısa mesaj ne de e-posta özelliğine sahip telefon, sadece kredi kartı boyutlarında olmasıyla da şaşırtıyor.
 
 
Telefon minimalistliğinde zirve Light Phone
 
Peki o yok, bu yok Light Phone ne işe yarayacak mı diyorsunuz? Ürün sadece esas işlevi olan arama yapma özelliğini sunuyor. Ek olarak, dokuz adet telefon numarası saklayabilen ve zamanı gösteren ürün, aslında sizin varolan telefon numaranızı kullanabileceğiniz basit ikinci bir telefon olarak da görev alıyor.
 
 
Light Phone’u varolan numaranızla kullanabilmek içinse bir hesap açmanız ve gerekli uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyerek aramaları bu telefonunuza yönlendirmesini sağlamanız gerekiyor. Yani bu ürünü kullanmak için illa ki ayrıca bir hat alma şartı yok. Öte yandan, isterseniz cihazın kilitsiz 2G GSM ağıyla çalışan SIM kartını da aylık 5 dolarlık servis ücreti ödeyerek kullanabiliyorsunuz.
 
 
Android’in neredeyse en temel haline indirgenmiş bir sürümü üzerinde çalışan Light Phone bekleme modunda üç gün boyunca dayanabiliyor. Ürünün renk seçenekleri arasındaysa siyah ve beyaz yer alıyor.
 
 
İlk olarak 2015 yılında Kickstarter’da kitlesel fonlamaya sunulan Light Phone’un ilk sevkiyatları destekçilerine Ocak ayında ulaştırıldı. Daha önce destek vermeyenler için 150 dolarlık fiyatla ABD’de ön siparişe açılan ürünün teslimatları içinse Mayıs ayının sonu planlanıyor.
 
 
 
 
 
shiftdelete
449516
Bu haberler ilginizi çekebilir