• Anasayfa
 • Elektronik
 • Brian White: iWatch, piyasadaki akıllı saatlerden daha fazlasını yapacak

Brian White: iWatch, piyasadaki akıllı saatlerden daha fazlasını yapacak

Apple'ın Apple TV ile birlikte merakla beklenen ürünlerinin başında gelen iWatch, hali hazırda satışta olan akıllı saatlerdeki gibi sadece akıllı telefonlarımıza eşlik etmeyecek, daha fazlasını sunacak.
19 Ekim 2013 19:10
Brian White: iWatch, piyasadaki akıllı saatlerden daha fazlasını yapacak

Cantor Fitzgerald'ın analistlerinden Brian White, kaleme aldığı makalesinde iWatch'ın şu ana kadar hep iPhone'a eşlik edecek bir cihaz olarak değerlendirildiğini ancak iWatch'ın bundan çok daha fazlasını yapabilecek bir cihaz olacağını söyledi. White'ın iddiasına göre iWatch'ı çok amaçlı kullanmak mümkün olacak; örneğin evdeki ısıtma / soğutma sistemini uzaktan kontrol etmek, odaların ışıklarını yakmak, sağlığımızla ilgili değerlendirmeler yapmak gibi.

White'ın ortaya attığı iddialara baktığımızda Apple'ın iWatch'ın yeteneklerini tek başına ortaya çıkarması zor görünüyor. Bu doğrultuda firmanın yakın zamanda Hue isimli akıllı LED lambaları geliştiren Philips ile eski Apple üst düzey yöneticisi Tony Fadell'ın kurduğu Nest'in geliştirdiği akıllı termostatlar gibi ekipmanların geliştirilmesi için 3.parti firmalarla işbirliği yapabilir.

Apple'ın eksiksiz olmasını istediği için piyasaya çıkışı 2014 sonuna kalan iWatch'ın kırpılmış bir iOS türevi yerine güçlü bir sistemle gelmesi beklenirken; pil süresinin prototiplerde 2 güne yükseldiği ancak firmanın bu süreyi daha fazla arttırmak istediği ortaya çıkmıştı.

donanimhaber
Etiketler : Apple , iWatch
507207
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama