Brezilya'da Whatsapp Yasaklanıyor!

WhatsApp’ı yasaklayan ülkeler arasına yenisi eklendi. Brezilya'da Whatsapp yasaklanıyor. İşte nedeni ve diğer detayları...
03 Mart 2015 19:34
Brezilyada Whatsapp Yasaklanıyor!
Dünyanın tanınmış birçok ülkesi, sansür konusunda elini korkak alıştırmayan ve vatandaşlarının yabancı kaynaklara erişimini kısıtlamaktan çekinmeyen mercilere sahip. Bu ülkeler arasında da, ilk aklımıza gelen isim Çin olagelmiştir. Ülke halkının muhbirler tarafından provoke edilip yanlış bilgilerle doldurulmasının önüne geçmek isteyen Çin’de, WhatsApp, Viber, Line ve Coffee Talk mesajlaşma platformlarının tümü süresiz olarak yasaklı durumda.
 
Halkın mesajlaşma özgürlüğünde kısıtlamaya giden ülkeler arasına Brezilya’da katılacak gibi görünüyor. Brezilya’nın hukuki mercileri, çocukların da aralarında bulunduğu birçok kişinin çıplak görüntülerinin bu platformda paylaşıldığını iddia ediyor. WhatsApp yetkililerinin sözkonusu paylaşımları yapan suçluların verilerini paylaşmamakta ısrar etmesi üzerine, uygulamanın ülkede yasaklanması için girişim başlatıldığı söyleniyor.
 
Geçtiğimiz yıl 22 milyar $ karşılığında Facebook tarafından satın alınan mesajlaşma platformu, 650 milyon’un üzerinde aktif kullanıcıya sahip. 650 milyonluk kullanıcı tabanının hatırı sayılır bir bölümünü oluşturan Brezilya’yı kaybetmek, WhatsApp’ın hiç işine gelmeyecektir elbette. Brezilyalı GSM operatörlerinin temsil edildiği SindiTelebrasil kuruluşunun WhatsApp’ın yasaklanmasını engelleme girişimlerinin başarılı olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.
technolabs
442702
Bu haberler ilginizi çekebilir