Brezilya'da Whatsapp Yasaklanıyor!

WhatsApp’ı yasaklayan ülkeler arasına yenisi eklendi. Brezilya'da Whatsapp yasaklanıyor. İşte nedeni ve diğer detayları...
03 Mart 2015 19:34
Brezilyada Whatsapp Yasaklanıyor!
Dünyanın tanınmış birçok ülkesi, sansür konusunda elini korkak alıştırmayan ve vatandaşlarının yabancı kaynaklara erişimini kısıtlamaktan çekinmeyen mercilere sahip. Bu ülkeler arasında da, ilk aklımıza gelen isim Çin olagelmiştir. Ülke halkının muhbirler tarafından provoke edilip yanlış bilgilerle doldurulmasının önüne geçmek isteyen Çin’de, WhatsApp, Viber, Line ve Coffee Talk mesajlaşma platformlarının tümü süresiz olarak yasaklı durumda.
 
Halkın mesajlaşma özgürlüğünde kısıtlamaya giden ülkeler arasına Brezilya’da katılacak gibi görünüyor. Brezilya’nın hukuki mercileri, çocukların da aralarında bulunduğu birçok kişinin çıplak görüntülerinin bu platformda paylaşıldığını iddia ediyor. WhatsApp yetkililerinin sözkonusu paylaşımları yapan suçluların verilerini paylaşmamakta ısrar etmesi üzerine, uygulamanın ülkede yasaklanması için girişim başlatıldığı söyleniyor.
 
Geçtiğimiz yıl 22 milyar $ karşılığında Facebook tarafından satın alınan mesajlaşma platformu, 650 milyon’un üzerinde aktif kullanıcıya sahip. 650 milyonluk kullanıcı tabanının hatırı sayılır bir bölümünü oluşturan Brezilya’yı kaybetmek, WhatsApp’ın hiç işine gelmeyecektir elbette. Brezilyalı GSM operatörlerinin temsil edildiği SindiTelebrasil kuruluşunun WhatsApp’ın yasaklanmasını engelleme girişimlerinin başarılı olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.
technolabs
309622
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
 • Facebook Messenger Lite Arık Türkiyede Kullanımda!

  Facebook Messenger Lite Arık Türkiye'de Kullanımda!

  Facebook'un Messenger Lite artık Türkiye'de. Merakla bekleyenler için Android platformuna özel olan Messenger Lite uygulaması bugün Türkiye'de kullanıma sunuldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama