BlackBerry Venice'ten Yeni Görüntüler Geldi

BlackBerry'nin fiziksel klavyeli Android telefonu Venice'in yeni görüntüler geldi. İşte yeni BlackBerry Venice'in sızan son fotoğrafları ve diğer detayları...
17 Eylül 2015 15:46
BlackBerry Veniceten Yeni Görüntüler Geldi
Bildiğiniz gibi uzun süredir adını duymadığımız geçmiş senelerin efsane telefon üreticisi BlackBerry birçok zorlukla boğuşmaktaydı. Çareyi Android safına geçmekte bulan firmanın "Venice" adını taşıyacak olan cihaz Android tarafına da fiziksel klavyesi ile farklı bir hava katacağı kesin.
 
Sizlere daha önce buradaki haberimizden duyurduğumuz BB Venice için Android Authority tarafından yepyeni görselleri paylaşıldı. Açıkcası eski BB severlerden olduğum için mi bilemiyorum ama benim oldukça hoşuma gittiğini belirtmek isterim.
 
 
Klavye kapalı konumda iken biraz kalın ancak oldukça şık duran BB Venice'te ekstra bir kapasitif tuş bulunmuyor. Bunun yerine 5.4 inçlik ekranını kullanan Venice'te 2.5D dediğimiz hafif kıvrımlı bir ekran tasarımı olduğunu görmekteyiz. Klavye açıldığında ise biraz kaba bir görüntü sergileyen Venice'in tuş takımları da cihazı fazla da büyütmemek amacıyla küçük bırakılmış. Bu da büyük el ve parmaklara sahip olanlar için sorun yaratabilir. Ancak mesajlaşma sırasında ekranda klavye olmayacağı için daha rahat olacağı da şüphesiz.
 
 
Klasik, saf Android dediğimiz arayüzü BlackBerrysel bir biçimde özelleştiren firma, Android tasarımını da sade bırakarak yerinde bir seçim yapmış. Arka kameraya bakacak olursak eğer çıkıntısı bulunan ve iki ayrı tonda led flaş barındıran BB Venice, ortaya büyükçe BlackBerry logosunu da yerleştirmeyi ihmal etmemiş.
 
 
Teknik özellikler olarak ise 5.4 inç Full HD ekranı, Qualcomm Snapdragon 808 çipseti, 3GB RAM'i ve 18MP kamerası ile büyük oynayacak olan BlackBerry firması klasik BlackBerry deneyimini üst seviye Android deneyimi ile birleştirerek kendine yer arayacak. Fiyat konusunda uygunluk sağlaması halinde yüksek satış rakamlarının olacağına kesin gözüyle bakılan BB Venice kısa süre içerisinde tanıtılabilir.
webtekno
877398
Bu haberler ilginizi çekebilir