Bixby Düğmesi Devre Dışı Bırakılabilecek!

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy Note 8'i kapsayan değişiklik güncellemesini yayınladı.
18 Eylül 2017 23:10
Bixby Düğmesi Devre Dışı Bırakılabilecek!
Samsung'un Mart ayında gerçekleştirdiği Unpacked 2017 etkinliğinde yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'ın yanı sıra oldukça ön plana çıkardığı bir diğer yenilik ise, sesli asistan Bixby oldu.
 
Bixby'nin ilk etapta kullanıma hazır olmadan tanıtılması kullanıcılar tarafından oldukça eleştirilirken, şimdilik sadece İngilizce ve Korece olarak kullanılabilen sesli asistan Temmuz ayında 200 ülkede aktif hale getirildi.
 
Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 için yayınladığı yeni güncelleme ile artık Bixby konusunda tercihi kullanıcılara bırakıyor.
 
Bixby düğmesini devre dışı bırakmak mümkün hale geldi!
 
Yeni amiral gemilerinde yer alan Bixby düğmesinin kullanıcılar tarafından farklı uygulamalar için kullanılmasına karşı çıkan Samsung, düğmenin işlevini değiştiren uygulamaları güncellemeler ile devre dışı bırakmıştı.
 
 
 
 
Bu konuda sert tutumunu korumaya devam eden Samsung, yayınladığı yeni Bixby güncellemesi ile kullanıcılara yeni bir tercih hakkı sunmaya başladı; Bixby düğmesini kullanmak veya kullanmamak.
 
Bixby'nin yeni sürümü ile birlikte değişiklik yapılması yine engellenirken, Galaxy Note 8 modelinide kapsayan güncelleme ile kullanıcıların düğmeyi devre dışı bırakarak işlevsiz hale getirebilmesine imkan tanınıyor.
 
shiftdelete
264417
Bu haberler ilginizi çekebilir