Bixby 2.0 Geliyor!

Samsung'un sesli asistanı Bixby'nin 2.0 versiyonu geliyor. İşte detaylar...
13 Ekim 2017 18:55
Bixby 2.0 Geliyor!
Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleriyle birlikte duyurduğu sanal asistan Bixby’e sınıf atlatma hazırlığı içinde. Ortaya çıkan bilgiler Bixby 2.0 için hazırlıkların başladığı yönünde!
 
Bixby 2.0 geliyor!
 
Samsung’un çok büyük beklentilerle geliştirdiği sanal asistan Bixby, Galaxy S8, Galaxy S8 Plus ve Galaxy Note 8 modellerinde kullanımda. Galaxy S8 serisi ile ilk duyurusu yapılan Bixby, yazılım kısmındaki eksiklerin bir türlü giderilememesi nedeniyle uzun bir süre Samsung’un başını ağrıttı.
 
 
 
 
Telefonda yer alan Bixby butonu ise yanlışlıkla basılan bir butondan öteye gidemedi. Aradan geçen zaman içinde hazır hale getirilen Bixby için yayınlanan güncelleme ile sesli komutlar aktif hale getirildi. Siri’den farklı olarak zincirleme komutları algılayıp sürdüren Bixby, kısa sürede eleştiri oklarını üstünden atmayı başardı.
 
Bixby evrim geçirecek mi?
 
Samsung’un Bixby’yi geliştirme çalışmaları tam gaz devam ederken, Güney Kore’den dikkat çeken bir gelişme internet ortamına sızdı. Açığa çıkan bilgilere göre Samsung, Bixby 2.0 için çalışmalarını kapalı kapılar ardında sürdürüyor. Peki Bixby 2.0 neler getirecek?
 
Hali hazırda kullanımda olan Bixby, ne kadar iyi olsa da bazı komutları algılama konusunda yetersiz kalıyor. Beklenen ilk gelişmenin algı ve uygulama konusunda olması bekleniyor. Buna ek olarak Bixby 2.0 sürümü ile desteklenen dil sayısının da artması gündemde. Şu anda sadece İngilizce ve Kore dilinde çalışan sesli komutların diğer diller için de gelmesi muhtemel.
 
Bixby’nin yeni sürümünün basit bir güncellemeden fazlasını sunması beklenirken, 3. parti yazılım geliştiriciler için de Bixby SDK’ları ile destek verilmesi gündemde.
 
Samsung’un evrim geçirmiş Bixby sürümünü 18 Ekim’de San Francisco’da düzenlenecek olan Geliştiriciler Konferansı’nda duyurması bekleniyor.
 
shiftdelete
45552
Bu haberler ilginizi çekebilir