BitTorrent'ten İnternet Tarayıcısı: Maelstrom

Torrentlerin Peer to Peer, yani P2P teknolojisini barındıran bir internet tarayıcısı geliştirildi. BitTorrent tarafından üretilen ve Chromium tabanlı olan Project Maelstorm açık beta sürecine girdi. Detaylar haberimizde...
15 Nisan 2015 21:02
BitTorrentten İnternet Tarayıcısı: Maelstrom
Ülkemiz kullanıcılarının meraklı olduğu Torrent sistemi olan BitTorrent, Peer to Peer olarak adlandırılan P2P teknolojisini barındıran bir dosya paylaşma alanıdır. Şimdi ise BitTorrent bunu bir adım ileri götürmeye karar vermiş.
 
BitTorrent tarafından geliştirilen ve Chromium tabanlı olan Project Maelstrom adındaki yeni internet tarayıcısı ile Torrent'i tarayıcılarınıza getiriyor.
 
 
Yukarıda gördüğünüz açılış sayfasına sahip olan Maelstorm'da torrent dosyalarını tarayıcı içinde açarak müzikleri dinleyebiliyor, videoları izleyebiliyorsunuz.
 
Tarayıcı deneyiminde Chromium tabanlı olması nedeniyle Chrome gibi bir işleyişi olan Maelstorm bu nedenle Chrome add-onlarını da destekliyor.
 
 
Sonuç olarak BitTorent + Chrome olarak düşünebileceğiniz bu yeni tarayıcı şu anda beta olarak Windows platformu için indirilebilir durumda. Mac için ise kısa süre içinde beta programının başlayacağı belirtilmiş.
 
Tarayıcıyı merak edip indirmek isteyenler bu adres üzerinden ulaşacakları bağlantı ile bilgisayarlarına indirerek bu deneyimi yaşayabilirler.
webtekno
Etiketler : Bittorent , Chrome , Maelstrom , torrent
521887
Bu haberler ilginizi çekebilir