Bırakın Matematik Problemlerinizi Photomath Çözsün

Matematik'te çözümsüz soru kalmayacak. Hem de sadece bir uygulama sayesinde! Artık bırakın matematik problemlerinizi Photomath çözsün!
23 Ekim 2014 20:57
Bırakın Matematik Problemlerinizi Photomath Çözsün
PhotoMath isimli uygulama, en zorlu matematik işlemlerini kitap veya defter üzerinden anında çözüyor. Yapmanız gereken şey, telefonun kamerasını açıp herhangi bir matematik probleminin üzerine getirmek... Cevap, aynı şekilde anında ekrana yansıyor. 
 
Problemin çözümü için kullanıcılar Photomath uygulamasını önce çalıştırıyor. Yani sadece kamerayı açarak işlemi çözemiyorsunuz. Uygulamanın açılmasıyla devreye giren kamera ile birlikte kitap üzerinde yer alan herhangi bir matematik denkleminin üzerine kamera getiriliyor. Ardından saniyeler içinde denklemin çözümü ekrana yazılıyor. İşlem bu kadar basit! 
 
MATEMATİK DERSİ BİTER Mİ
 
Uzmanlar uygulamanın matematik biliminin öğrenilmesi önünde büyük bir engel oluşturabileceğini öne sürüyor. Özellikle ezberciliğin yaygın olduğu eğitim sistemlerinde gençlerin çözümü aramak ve öğrenmek yerine bu yöntemi kullanmayı tercih edebileceğine dikkat çekiyor. 
chiponline
320443
Bu haberler ilginizi çekebilir