Bir Yazılım İle Duygu ve Karakterler Çözülecek mi?

Human isimli bir şirket insanların kişilik özelliklerinin tanımlanması üzerinde çalıştı.
24 Ekim 2017 18:25
Bir Yazılım İle Duygu ve Karakterler Çözülecek mi?
 
Duygusal yapay zeka ile kişilik analizi mümkün olacak!
 
Duygusal yapay zeka (Artificial Emotional Intelligence) adı verilen bir yazılım, sübliminal yollarla insanların yüzlerinden çeşitli analizleri yapabilecek. Gerçek zaman bu ölçüm yöntemi ile jest, mimik ve istemsiz yüz hareketleri ile anlık olarak ruhsal, duygusal ve karakteristik analizler yapılabilecek.
 
Türünün ilk örneği olan bu yazılım, dinamik olarak insan yüzündeki bilinçli ve bilinçsiz fiziksel değişimlerle karakteristik tanımlamalar yapabilecek. Yazılımın hedefi ise insan odaklı çalışan şirketlerin maliyet ve zaman konusunda tasarrufunu sağlayabilmek. 
 
 
Karar alma, risk yönetimi, fırsat takibi gibi konularda şirketlere büyük destek sağlaması beklenen bu yazılım, işe alımlarda da doğru kararların verilebilmesini sağlayacak.
 
Human şirketinin kurucusu ve CEO’su Yi Xu, insanların hem duygularını hem de karakteristik özelliklerini gerçek zamanlı olarak tespit edebildiklerini söyledi. Xu, Sorudan soruya, durumda duruma, kişilerin duygusal değişimlerini gözlemleyip analiz yapabilen yazılımları ile iş dünyasına büyük katkı sağlayacaklarını belirtti. 
 
Şu an için B2B yapıda bir şirket olduklarını açıklayan Yi Xu, şirketlerin, kendilerini, müşterilerini, çalışanlarını ve hatta rakiplerini daha iyi anlayıp analiz yapabilmeleri için bu tip sistemlerin son derece kritik bir öneme sahip olduğunu vurguladI.
 
shiftdelete
997334
Bu haberler ilginizi çekebilir