Bir Sorun Da Huawei P10'da Çıktı!

Teknoloji devlerinin piyasaya yeni çıkan amiral gemileri sorunlar ile karşı karşıya kaldı. Geçtiğimiz günlerde Galaxy S8 bir sorun ile gündeme gelmişti. Şimdi ise Huawei'nin yeni amiral gemisi P10'da bir sorun olduğu haberi geldi.
22 Nisan 2017 18:12
Bir Sorun Da Huawei P10da Çıktı!
Son günlerde Huawei'nin başı yeni amiral gemisi Huawei P10 ile dertte. Çin'deki bazı Huawei P10 kullanıcıları, cihazlarındaki depolama hızının oldukça düşük olduğunu bildirdi.
 
Huawei P10 depolama sorunu
 
Aslında depolama hızı, akıllı telefonlarda öne çıkarılan özelliklerden birisi olmasa da cihazınızın ne kadar hızlı olduğunu hissetmenin yollarından bir tanesi.
 
Çin'deki kullanıcılardan bazıları, okuma hızlarının 750 MB/s'ye kadar çıkması gerekirken, 250MB/s'de kaldığını fark ettiler. Şimdilik sadece yeni UFS 2.0/2.1 bellek çipleri yerine eski eMMC 5.1 bellek çipi kullanılan cihazlarda görülen bu problem, eski çiplere sahip cihazların depolama testlerinde normal cihazların aldığı puanın ancak yarısını alabildikleri görüldü.
 
 
Huawei CEO'su Richard Yu, konuyla ilgili Çin'in ünlü sosyal ağı Weibo'da açıklama ile UFS bellek çiplerinin tedarik zincirinde bir aksaklık olduğunu, bu yüzden şirketin daha yavaş olsa da ellerinde bulunan eMMC bellek çiplerini kullandığını belirtti.
 
Aslında Huawei P10'un teknik özelliklerinde UFS bellek çiplerinin kullanıldığına dair bir bilginin bulunmaması, şirketin istediği bellek çipini kullanabileceği anlamına geliyor olabilir.
 
 
Huawei, problemi yazılım güncellemesi ile çözecek!
 
Ancak şirketin bir önceki akıllı telefonu Huawei Mate 9'da UFS bellek çiplerini kullanıldığı düşünüldüğünde, kullanıcıların yine aynı bellek çiplerinin kullanılmasını beklemesi oldukça normal. 
 
Ayrıca Yu, bu problemin günlük kullanımda bir etkisinin olmayacağını ve cihazın oldukça stabil bir biçimde çalışacağını belirtti. Yine de müşterilerine herhangi bir problem yaşatmak istemeyen Yu, bu problemin düzeltilmesi için bir yazılım güncellemesi yayınlayacaklarını da sözlerine ekledi.
 
shiftdelete
409858
Bu haberler ilginizi çekebilir