Bir Sonraki iPhone'ların Hepsi Face ID İle Gelecek!

İlk defa iPhone X'de kullanılan Face ID teknolojisi Apple'ın bir sonraki telefonlarının hepsinde kullanılacak. Tabi Face ID beğenilirse.
20 Eylül 2017 20:13
Bir Sonraki iPhoneların Hepsi Face ID İle Gelecek!
2018 yılında tanıtılacak olan tüm iPhone modellerinde iPhone X ile lanse edilen Face ID yüz tanıma Teknolojisinin yer alacağı iddia ediliyor. İddianın sahibi ise tahmin edeceğiniz üzere KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo.
 
 
 
Face ID teknolojisi olmayan iPhone kalmayacak!
 
Ming-Chi Kuo, Apple’ın gelecek nesil iPhone modelleri için hala ekran altı parmak izi tanımlama çözümü için uğraştığını ancak çeşitli teknik zorluklarla karşı karşıya kaldığını söylüyor. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus sonrası gelecek modellerde TrueDepth kamera ile birlikte Face ID teknolojisinin yer alacağı vurgulanırken, iPhone X gibi çerçevesiz bir ekran sunulup sunulmayacağına ise değinilmiyor.
 
 
 
 
Ekranla bütünleşik parmak izi tanımlamanın karşılaştığı en büyük sorunların başında 3D Touch paneli geliyor. Bu ek 3D Touch katmanı tüm ekranı daha kalın gale getirirken, ekranın parmak izi taramalarındaki hassaslığı ise azaltıyor.
 
Öte yandan Apple’ın 2018 model iPhone’lar için Face ID ile ilgili olarak kullanıcılardan gelecek yorumları dikkate alacağına dikkat çekiliyor. Kısacası 27 Ekim tarihinde ön siparişe sunulacak ve 3 Kasım’da kullanıcılarla buluşacak iPhone X ile ilgili yorumlar gelecek modellerin kaderini belirleyecek.
 
shiftdelete
87108
Bu haberler ilginizi çekebilir