Bir satın alma da Intel'den

Giyilebilir teknolojiler geliştiren Basis firması Intel tarafından satın alındı. Daha öncede bu sektör için Intel, Edison adındaki küçük bilgisayarını tanıtmıştı.
05 Mart 2014 15:33
Bir satın alma da Intelden
CES 2014 etkinliğinde giyilebilir cihazlara yönelik Edison adlı küçük bilgisayarını tanıtan Intel, bu sektöre yaptığı yatırımlara devam ediyor. Intel son olarak yeni bir satın almaya imza attı.
 
Giyilebilir cihazlar konusunda teknolojiler geliştiren ve Apple, Google gibi devleri peşinde sürükleyen Basis, Intel tarafından satın alındı. Basis; nabız, uyku düzeni, atılan adım gibi etkinlikleri takip edebilen dikkat çekici giyilebilir ürünler geliştiriyordu ve bazı teknolojileri rakipsiz olarak görülüyordu. 
 
100 veya 150 milyon dolar olduğu tahmin edilen satın alma ile Intel giyilebilir cihaz pazarına yönelik çalışmalarını yoğunlaştıracak. Ancak bu yeni bir ürün tarzında değil teknoloji tarzında olacak.
 
Firma piyasaya sunduğu yongasetlerinde sensör entegrasyonu gibi bir takım geliştirmeler yapmayı planlıyor. Bu bakımdan tüm Basis ekibi Ar-Ge bölümüne dahil olacak. Basis hali hazırda sağlık takip segmentinde yüzde 7 civarında pazar payı sahibiydi. 
donanimhaber
Etiketler : Apple , CES 2014 , google , Intel
787039
Bu haberler ilginizi çekebilir