Beklenen an geldi!

Samsung kavisli ekranı olan Galaxy Round'u tanıttı
12 Ocak 2014 12:03
Beklenen an geldi!

Eylül ayının son haftasında 'Samsung'un kavisli ekranlı akıllı telefonları Ekim'de tanıtılabilir' başlığı altında hazırladığımız haberde kavisli yapıdaki ilk Samsung akıllı telefon örneklerinin Ekim ayı içerisinde gösteriminin yapılabileceğini belirtmiştik. Beklenen oldu ve OLED ekrana sahip Galaxy Round olarak isimlendirilen yeni Android'li akıllı telefonun resmî tanıtımı gerçekleştirildi.

 

5.7 inç boyutunda Full HD (1920 x 1080 piksel) çözünürlükte görüntüler oluşturabilen ekrana sahip olan Galaxy Round, ekran boyutu ve çözünürlüğü anlamında Galaxy Note 3 ile tamamen aynı detayları sunuyor. Samsung'un bazı OLED TV'lerinde gördüğümüz kavisli yapı, Galaxy Round'da da aynı şekilde sunuluyor diyebiliriz. Çünkü akıllı telefonun ekranında kavis dikey olarak verilmiş. 

 

 

Samsung, şu an itibariyle bu kavisli yapıdaki ekranın hangi amaçla kullanılacağını belirtmiyor. Ancak, Round Interaction olarak isimlendirilen bir özellik sayesinde ekran tamamen kapalı konumdayken telefon düz bir yüzeye konulduğunda saat, pil ömrü ve tarih gibi birtakım bilgilerin verileceği ifade ediliyor. Ek olarak bazı uygulamalarla birlikte ekranın kavisli yapısının daha uyumlu şekilde kullanılabileceği belirtiliyor. Bunlar arasında müzik ve fotoğraf uygulamaları ilk sırada. Ekranı eğerek bazı işlemlerin gerçekleştirilebileceği ifade ediliyor. Ekranla ilgili olarak önümüzdeki dönemlerde ortaya çıkan detayları ve kullanım senaryolarını sizlerle paylaşacağız, şimdi diğer teknik özelliklere yönelelim.

 

 

Yeni akıllı telefonda 2.3 GHz'de görev yapan dört çekirdekli Krait işlemci yer alıyor. Qualcomm'un 800 yonga setinin kullanıldığı modelde 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama birimi bulunuyor. Ancak ek olarak microSD kart yuvası sayesinde bu alan daha da genişletilebiliyor. Akıllı telefonun arkasında 13 MP, önde ise 2 MP'lik kameralar yer alıyor.

 

151.1 x 79.6 x 7.9 mm boyut ve 154 gram ağırlığında olan akıllı telefonda sunulan batarya 2800 mAh kapasitesinde. Tek şarjda kaç saat boyunca kesintisiz kullanım sunacağı şu an itibariyle bilinmiyor.Android'in 4.3 Jelly Bean versiyonuna ek olarak TouchWiz arayüzünün de yüklü geldiğini belirtelim.

 

Güney Kore'de, SK Telecom tarafından yarın itibariyle satışa çıkartılacak akıllı telefonun kahverengi kasalı modeli Türkiye fiyatına göre 2026 TL'ye alıcı bulacak.

 

Samsung bir süredir beklenen kavisli OLED ekranlı akıllı telefonunu nihayet tanıttı. Galaxy Round olarak adlandırılan yeni Android telefon bu hafta içinde Güney Kore’de SK Telecom tarafından satışa sunulacak.

 

Diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatların hangi seviyede olacağını şu an için bilemiyoruz.

 

Eğer, Samsung'un kavisli ekran furyası tutarsa birçok üreticinin bu özelliği sunacak akıllı telefonlar hazırlayacağına kuşkumuz yok. Nitekim geçtiğimiz dönemlerde bir üretici tarafından sunulan tüm özellikler diğer Android akıllı telefon geliştiricileri tarafından kopyalanarak yeni modellere dahil ediliyordu, Galaxy Round için de bu durum söz konusu olabilir.
 

haberler.com
Etiketler : Galaxy Round , Samsung
609288
Bu haberler ilginizi çekebilir