Beats Music servisi başlıyor

Beat Audio ve Nine Inch Nails vokalisti Trent Reznor önccülüğünde geliştirilen üyelikli müzik servisinde son aşamaya gelindi.
10 Aralık 2013 20:36
Beats Music servisi başlıyor

Beats Music CEO’su Ian Rogers’ın paylaştığı bilgiye göre özel Beta olarak denenen servis sene başında halka açılacak. Site şimdiden aktif ve üye kaydı alınıyor.

 

Servisle ilgili herhangi bir kesin bilgi olmadığından Spotify, Rdio ve Beats’in sahibi olduğu Mog gibi rakip servislere karşı ne gibi üstünlükler sunacağı bilinmiyor. Diğer yandan Reznor ve iş ortağı Jimmy Iovine’den gelen açıklamalara bakılırsa Beats müzik servisi çok daha iyi keşfetme desteği ve rakiplerden daha başarılı öneri algoritması içeriyor olacak. Beats Music servisi öneri sistemi için bazı matematik kurallarını esas alacak.

 

Aynı zamanda kullanıcıların dinledikleri şarkılar da göz önüne alınacak ve böylece makine ile insanın seçim sistemleri kombine edilecek. Aslında Daisy projesinin bu sene tamamlanması bekleniyordu ama birkaç kez erteleme oldu. Umarız bu kez erteleme olmaz ve gelecek ay başında yayına girer. Böylece servisin diğer rakiplerden üstün olup olmadığını anlama şansı elde edebiliriz.

radikal
Etiket : Beats
352023
Bu haberler ilginizi çekebilir