Battlefield 4 Çin'de yasaklandı!

Çin'de uygulanan yasaklara bir yenisi daha eklendi. Bu yasak oyunseverleri üzecek.
30 Aralık 2013 13:42
Battlefield 4 Çinde yasaklandı!

PCgames.com isimli Çin tabanlı bir oyun sitesinin gelen habere göre, oyunun sadece satışı yasaklanmadı. Çin'in Kültür Bakanlığı tarafından yapılan geniş araştırma sonucunda, oyunun ve hatta demo sürümünün bile indirilmesi yasaklandı. Konudan büyük ölçüde rahatsız olan bakanlık, durumun ciddiyetini Battlefield 4 ile ilgili gelecek haberleri de yasaklayarak herkese göstermiş oldu.

 

Oyunun senaryosu 2020 yılında, tamamen kurgu olan bir Çinli generalin, Rusya'dan aldığı yardımla kurduğu askeri ekip ile ülkede yarattığı kaosu konu alıyor. Kültür Bakanlığı ise, bu senaryo hakkında "Çin'in kültürel varlığını lekeleyen bir senaryo" tepkisini göstererek; "Oyunun içeriği tamamen ulusal güvenliğimizi tehlikeye atmak üzerine kurulu ve her bir karesi kültürel hakaret içeriyor." dedi.

 

Çin'de yaşanan bu olayın yanında, EA için asıl sorun, halen oyun üzerindeki bug'ların (açıkların) devam etmesi. Oyunun geliştiricisi olan Digital Illusion ekibi, bir ay kadar önce, ellerindeki tüm projeleri bir kenara attıklarını, tamamen Battlefield 4 üzerindeki bug'ları düzeltmek için çabaladıklarını açıklamıştı. 

hurriyet
Etiket : Oyunlar
29170
Big Boss
30 Aralık 2013, Pazartesi 15:44
Aynı senaryo türkiyede olsaydı daha farklı şeyler olabilirdi.
Bu haberler ilginizi çekebilir