Başlat menüsü sevdası bitmiyor

Microsoft’un Windows 8 sahiplerine Servis Paketi yerine ücretsiz olarak sunduğu Windows 8.1 sistem güncellemesinden sonra Threshold adı verilen yeni bir sürümle ilgili çalışmalar başladı...
20 Aralık 2013 19:39
Başlat menüsü sevdası bitmiyor
Son haberlere göre çoğu kullanıcının aşina olduğu Windows başlat menüsü de bu güncellemeyle geri dönebilir. Windows 8.1 güncellemesi Başlat butonunu geri getirdi ama menü yerine farklı bir kısayollar listesi devam etti.
 
Windows 8.1, RT, Windows Phone ve Xbox One işletim sistemleri ayrı kanallardan gidince işi ağırlaşan Microsoft, evrenselleşme telaşında. Gelecek nesil güncellemeleriyle işletim sistemleri ortak yapıyı kullanabilecek. Microsoft’un sistemi basitleştirmesi şart yoksa kullanıcılar artan oranda iOS/OS X, Android/Chrome OS cephesine kayabilir.
 
Windows Threshold güncellemesinden sonra kullanıcıların istediği başlat menüsü geri dönebilir ve böylece memnuniyet arttırılıp gönül almak mümkün olabilir. Bir diğer beklentiyse Metro uygulamalarını hareketli pencereler olarak Windows masaüstünde kullanabilmek. Dokunmatik ekranlı cihazlarda durum daha iyi ama geleneksel masaüstü sistem kullanıcıları Windows 8.1 ile çok rahat edemiyor. Windows RT’nin eski uygulamaları desteklememesi de moral bozuyor.
radikal
166134
Bu haberler ilginizi çekebilir