Bakanlık El Atıyor: Teknoloji Bağımlılığına Son!

Uyuşturucu, alkol ve sanal kumardan sonra teknoloji bağımlılığı için de mücadele edilecek.
26 Ekim 2017 13:53
Bakanlık El Atıyor: Teknoloji Bağımlılığına Son!
Teknoloji bağımlılığı ile mücadele için yeni bir planlama oluşturuluyor. Başbakan yardımcısı Recep Akdağ, yeni yol haritasıyla internet, oyun, hatta sanal kumar da dahil olmak üzere teknoloji bağımlılığı ile mücadele edileceğini duyurdu.
 
Teknoloji bağımlılığı için yeni yol haritası
 
Recep Akdağ, “Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu” adıyla yeni mekanizma kurulacağını duyurdu. Bu mekanizmayla uyuşturucu ve alkolle mücadeleye devam edileceğini ve buna teknoloji bağımlılığıyla mücadelenin de ekleneceğini belirtti.
 
Yeni yol haritasıyla internet, oyun ve sanal kumar başta olmak üzere teknoloji bağımlılığına karşı mücadele başlatılacak. Recep Akdağ yol haritasını oluşturmak için uzman bir ekiple bir-iki aylık bir çalışma yürütüleceğini söyledi. Yol haritasında her bakanlığa, kuruma ve sivil toplum kuruluşlarına bir takım görevler düşecek.
 
 
Teknoloji bağımlılığının tıpkı madde bağımlılığı gibi kişilerin sosyal ve gündelik hayatını, hatta başarısını olumsuz şekilde etkiliyor. 2012 yılında Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde “İnternet Bağımlılığı Polikliniği” hizmete başlamıştı.
 
shiftdelete
789320
Bu haberler ilginizi çekebilir