Asus, Zenfone 3 İçin Android 7.0 Güncellemesini Durdurdu!

Asus, Zenfone 3 akıllı telefonları için Android 7.0 Nougat güncellemesini durdurdu. İşte haberin deyatı.
19 Ocak 2017 14:53
Asus, Zenfone 3 İçin Android 7.0 Güncellemesini Durdurdu!
Android 7.0 Nougat dağıtımları konusunda karışıklıklar devam ediyor. Şimdi ise Asus Zenfone 3 için Android 7.0 Nougat dağıtımı askıya alınmış durumda. Peki, bu kararın sebebi ne?
 
Asus Zenfone 3 için Android 7.0 Nougat güncellemesi askıya alındı
 
Asus, 10 Ocak tarihinde ilk olarak Filipinler ile başlayarak Zenfone 3 akıllı telefonları için Android 7.0 Nougat dağıtımına başlamıştı. Öte yandan Zenfone 3 ailesinin ZE520KL ve ZE552KL modelleri için sunulan güncellemenin dağıtımı ani bir kararla durduruldu.
 
Geçtiğimiz yılın ortalarında piyasaya sürülen Zenfone 3 akıllı telefonlar için Android güncellemesinin neden durdurulduğu şirket tarafından onaylanmış olsa da sebebi henüz netlik kazanmış değil. Şirketin, dağıtımda çeşitli hatalar bulduğu ve şirketin adına leke sürülmemesi için dağıtımı geri çektiği ifade ediliyor.
 
 
 
Geçtiğimiz günlerde de Samsung, Galaxy S7 için güncellemeyi öncelikli olarak beta kullanıcılarına sunmuş, daha sonra dağıtımı durdurmuş ve bir gün arayla 17 Ocak’ta dağıtıma tekrar başlamıştı.
 
Asus’un Ocak ayı başında Zenfone AR adını verdiği dünyanın ilk hem Google Daydream VR platformunu hem de kendi Tango artırılmış gerçeklik paketini destekleyen başlığını duyurduğunu da not olarak düşelim.
 
shiftdelete
796604
Bu haberler ilginizi çekebilir