Arabalarda anahtar devri kalkıyor

Arabanızın anahtarlarını çöpe atmaya hazır olun. Google Glass geliyor. Google Glass çok değil, bir yıl sonra otomobil kapılarının kilidini açıp kapatabilecek.
06 Ocak 2014 10:42
Arabalarda anahtar devri kalkıyor

Yakın gelecekte yaygınlaşması beklenen giyilebilir teknolojiler günlük pek çok rutin görevi yerine getirebilir hale gelecek. Akıllı saatler ile saate bakmak dışında kolumuzda akıllı bir bilgisayar taşımaya başlarken, Google Glass ile de elimize herhangi bir cihaz almadan gözümüzle e-postalarımızı tarayabileceğiz. Ancak Google Glass’ın kullanım alanı epey yaygınlaşacağa benziyor; zira gelen haberler Hyundai’nin 2015 yılında ortaya çıkarması beklenen yeni model aracı Genesis’te Google Glass desteğini barındıracağını gösteriyor.

 

Peki bu nasıl olacak? Örneğin arabanızın kapısını açmak istediğinizde anahtara ihtiyacınız olmayacak; bunun için sadece Google Glass’ın gözünüzün önünde olması yeterli. Blue Link isimli uygulama sayesinde Google Glass ile arabanın kapıları uzaktan açılabilecek ve hatta kilitlenebilecek.

 

Bunun dışında 2015 model Genesis ile birlikte navigasyon teknolojisi de biçim değiştirecek ve haritayı kullanıcılar gözlüğüyle takip ederken dilediklerinde araç ekranından, dilediklerinde ise gözlüklerinden yolu harita üzerinden izleyebilecekler.

 

Hyundai’den konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, Glass’ın bazı barlarda müşterilerin özel hayatına müdahale ettiği gerekçesiyle yasaklandığını ve hatta Glass gözündeyken yakalanan bir ABD’li kadının trafik cezası yediğini hatırlatmadan haberi noktalamayalım.
 

hurriyet
Etiket : google glass
694645
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama