Apple'ın özel iBeacon donanımı FCC onayında görüntülendi

Apple'ın iOS 7 ile birlikte teknoloji dünyasına kazandırdığı iBeacon, Bluetooth LE kullanan küçük vericiler ile kişilerin akıllı telefonları üzerinden mekan için konumlama yapabiliyor ve ortamın farklı bölümlerine göre belirlenen avantajları sunabiliyor.
14 Temmuz 2014 16:26
Appleın özel iBeacon donanımı FCC onayında görüntülendi
iBeacon sistemi sayesinde, örneğin, mağazaya girildiği an hangi ürünlerde indirim olduğu bilgisi Bluetooth LE üzerinden ziyaretçinin iPhone'una gönderilebiliyor.
 
iOS 7 sayesinde Bluetooth 4.0 uyumlu iOS cihazları da geçici olarak birer iBeacon vericisine dönüşebilmekteydi. Ancak Apple ticari olarak da bağımsız vericiler satışa sunmayı planlıyor. 
 
ABD haberleşme komisyonu FCC onayından geçen Apple iBeacon adlı bir cihaz görünüşe göre firmanın ilk bağımsız iBeacon uyumlu çözümü olacak. Apple'ın ticari alanlar haricinde akıllı ev teknolojilerinde de iBeacon çözümüne yer vereeği tahmin ediliyor. 
 
Onaya göre Apple'ın iBeacon vericisi test aşamasında ve Çinli Audix tarafından testler yürütülüyor. Çalışma frekanslarından vericinin Bluetooth üzerinden alışveriş yapacağını gösteriyor. 
 
iBeacon teknolojisinin arkasındaki isim Apple olsa da Qualcomm gibi pek çok firma bu platformu temel alan donanımlar üretmeye başladı. Geçen yıl Qualcomm, Gimbal adlı iBeacon vericisini tanıtmıştı ve Apple da mağazalarında bu vericiyi kullanıyor. Apple'ın kendi vericisini ise muhtemelen iPhone 6 lansmanı ile birlikte görücüye çıkaracağı tahmin ediliyor.  
donanimhaber
Etiketler : Apple , iBeacon , iOS , iOS 7 , iPhone 6 , Qualcomm
507868
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama