Apple'ın "Eski iPhone'u getir, yenisini götür" sistemi, Avrupa'ya geliyor

Apple'ın yakın zamanda ABD'de hayata geçirdiği "eski iPhone'u getir, yenisini götür" takas sistemi; ABD'den sonra şimdi de Avrupa'daki Apple Store'larda hayata geçecek.
13 Ekim 2013 19:02
Appleın "Eski iPhoneu getir, yenisini götür" sistemi, Avrupaya geliyor

Tim Cook'un Apple Store'lardaki düşük iPhone satışlarını yükseltmek için müşterileri kendilerine çekme hamlelerinden biri olan takas sistemi sayesinde kullanıcılar, ellerinde bulunan iPhone'ları Apple Store'lara getirip, değeri karşılığında bir hediye çeki alıp bu hediye çekini yeni iPhone alırken kullanabiliyorlar. Brightstar-Apple işbirliğiyle ortaya çıkan takas sisteminde, iPhone'ların değeri, Apple Store çalışanlarının ellerinde bulunan EasyPay cihazlarına entegre edilen uygulama sayesinde kısa sürede belirlenebiliyor.

Bu takas sistemini ilk defa dile getiren 9to5Mac'in güvenilir kaynaklarından edindiği son bilgilere göre Apple, takas sistemini ABD'den sonra ilk olarak İngiltere'de hayata geçirecek. Yakın zamanda İngiltere'deki birçok Apple Store'daki çalışanlara takas sistemiyle ilgili eğitim vereceği öğrenilen Apple, İngiltere'den sonra sistemi Avrupa geneline yayacak.

Bilindiği gibi Apple'ın Avrupa genelinde 37'si İngiltere'de, 16'sı Fransa'da, 14'ü İtalya'da 12'si Almanya'da, 10'u İspanya'da 3'ü İsviçre'da 2'si İsveç'de ve 1'i Hollanda'da olmak üzere 95 mağazası bulunuyor. Apple'ın Avrupa'daki mağazası bulunduğu ülke sayısı Ocak 2014'de açılacak olan Apple Store İstanbul ile 9'a yükselecek. Apple'ın bu takas sistemine ülkemizi dahil edip etmeyeceğini zaman gösterecek fakat Apple Store'ların sayılı ülkede bulunuyor olmasından ötürü ülkemizde de bu takas sisteminin Apple Store Istanbul'la birlikte hayata geçmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

donanimhaber
Etiketler : Apple , iphone
441997
Big Boss
21 Şubat 2014, Cuma 18:29
Borularla veri taşımak !!! Demek google bu kadar ilerledi :D halbuki başka yerlerde bu borularla soğutma suyu gibi sıvılar iletilmekte :D
Bu haberler ilginizi çekebilir