Apple'ın EarPods Kulaklıkların Tasarımı Değişiyor!

Apple'ın aldığı patentlere bakılırsa, piyasadaki en iyi telefon kulaklarından biri olan EarPods kulaklıkların tasarımı ve özellikleri değişiyor! İşte Apple'ın EarPods'u hakkındaki yeni gelişmeler...
19 Eylül 2015 11:55
Appleın EarPods Kulaklıkların Tasarımı Değişiyor!
Yeni seri MacBook'lara gelen Force Touch özelliğinden sonra yeni iPhone ekranlarını da baskıya uygun şekilde farklı özelliklerle donatan Apple, yakın bir zaman içinde Apple kulaklıklarında da bu özelliği kullanmaya başlayacak. Bir süre önce Beats gibi, kulaklık denildiğinde akla gelen ilk firmalardan biri olan dev şirketi bünyesine katan Apple, sanıyoruz sonunda beklenen o yenilikçi hamlesini yapacak.
 
 
iPhone 5 ile başlayıp sonrasında gelen modellerle de devam eden ve telefon piyasasında, telefon ile birlikte verilen belkide en iyi kulaklık olan EarPods, oldukça farklı bir özellik ile yenilenmeye hazırlanıyor. Son dönemlerde pek çok farklı patentin sahibi olan Apple, bu sefer aldığı patent ile, EarPods'un ses kalitesini farklı koşul ve kullanım alanlarına göre maksimum verimlilik seviyesine çıkaracak.
 
Patente göre kulaklığın sahip olacağı sensöri uygulanan baskıyı algılayabilecek. Böylece kulaklık tam olarak kulağınıza oturmasa bile, baskıyı algılayacak ve bulunduğu koşula/konuma göre ses kalitesini arttıracak. Yine aynı sensör, kullanıcının kulağına en uygun ses kalitesini seçme görevi de üstlenecek.
 
 
Henüz geliştirilme aşamasında olan bu yeni sistemin tam olarak ne zaman hazır hale gelip kullanıma sunulacağı belli değil.
webtekno
Etiketler : Apple , EarPods , iphone , Kulaklık
824883
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama