Apple'ın EarPods Kulaklıkların Tasarımı Değişiyor!

Apple'ın aldığı patentlere bakılırsa, piyasadaki en iyi telefon kulaklarından biri olan EarPods kulaklıkların tasarımı ve özellikleri değişiyor! İşte Apple'ın EarPods'u hakkındaki yeni gelişmeler...
19 Eylül 2015 11:55
Appleın EarPods Kulaklıkların Tasarımı Değişiyor!
Yeni seri MacBook'lara gelen Force Touch özelliğinden sonra yeni iPhone ekranlarını da baskıya uygun şekilde farklı özelliklerle donatan Apple, yakın bir zaman içinde Apple kulaklıklarında da bu özelliği kullanmaya başlayacak. Bir süre önce Beats gibi, kulaklık denildiğinde akla gelen ilk firmalardan biri olan dev şirketi bünyesine katan Apple, sanıyoruz sonunda beklenen o yenilikçi hamlesini yapacak.
 
 
iPhone 5 ile başlayıp sonrasında gelen modellerle de devam eden ve telefon piyasasında, telefon ile birlikte verilen belkide en iyi kulaklık olan EarPods, oldukça farklı bir özellik ile yenilenmeye hazırlanıyor. Son dönemlerde pek çok farklı patentin sahibi olan Apple, bu sefer aldığı patent ile, EarPods'un ses kalitesini farklı koşul ve kullanım alanlarına göre maksimum verimlilik seviyesine çıkaracak.
 
Patente göre kulaklığın sahip olacağı sensöri uygulanan baskıyı algılayabilecek. Böylece kulaklık tam olarak kulağınıza oturmasa bile, baskıyı algılayacak ve bulunduğu koşula/konuma göre ses kalitesini arttıracak. Yine aynı sensör, kullanıcının kulağına en uygun ses kalitesini seçme görevi de üstlenecek.
 
 
Henüz geliştirilme aşamasında olan bu yeni sistemin tam olarak ne zaman hazır hale gelip kullanıma sunulacağı belli değil.
webtekno
Etiketler : Apple , EarPods , iphone , Kulaklık
448151
Bu haberler ilginizi çekebilir