Apple'ın Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi!

Apple'ın artırılmış gerçeklik(AR) teknolojisi planları her geçen gün biraz daha belirginleşmeye başlıyor. İşte Apple'ın artırılmış gerçeklik teknolojisi ile ilgili planları!
20 Mart 2017 16:42
Appleın Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi!
Apple, Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisine derin bir ilgi gösteriyor ve şirketin bu teknoloji için neler planladığı da yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Bloomberg tarafından yayınlanan yeni bir rapor, Apple’ın Artırılmış Gerçeklik konusunda neler yapmayı planladığı konusuna ışık tutuyor.
 
Raporda, Apple’ın AR teknolojisi üzerinde çalışan çok sayıda mühendisinin bulunduğu ve bu yöndeki geliştirmelerin ilk olarak iPhone’da görüleceği belirtiliyor. Şirket bu noktada, AR’yi iPhone’un kamerası üzerine inşaa edecek gibi duruyor.
 
 
Apple’ın bir iPhone üzerindeki AR teknolojisi uygulaması için daha fazla detay raporda yer almıyor ancak iPhone ile bir fotoğraf çekildiğinde, fotoğraf üzerindeki nesnelerin detaylandırılması gibi yeteneklerin sunulması söz konusu.
 
Bununla birlikte Bloomberg, Google’ın akıllı gözlüklerini bir tüketici ürününe dönüştürmemesine rağmen Apple’ın gelecekte AR teknolojisini kullanan bir AR gözlüğü yapmayı planladığına inanıyor. Bu fikir geçtiğimiz yıl Kasım ayında da ortaya atılmıştı. Hatta Apple’ın bu gözlük projesi için Alman optik şirketi Carl Zeiss ile çalıştığı öne sürülmüştü.
 
 
 
AppleFoni
847837
Bu haberler ilginizi çekebilir