Apple'ın A11X İşlemcisi 8 Çekirdek İle Gelecek!

Apple'ın iPhone X ile birlikte tanıttığı A11 yonga seti, performansı ile adından oldukça söz ettirdi. Apple, şimdi ise sekiz çekirdekli A11X'i çıkarmayı planlıyor.
15 Kasım 2017 07:11
Appleın A11X İşlemcisi 8 Çekirdek İle Gelecek!
Apple’ın Eylül ayında tanımını gerçekleştirdiği iPhone X ve iPhone 8 modellerinde yer verdiği A11 Bionic yonga setinin, günümüz mobil cihaz sektörünün en güçlü işlemcilerden birisi olduğu tartışmasız bir gerçek.
 
Mobil işlemciler konusunda başarısını kanıtlayan Apple, iPhone ve iPad modellerinde yer verdiği A serisi işlemcileri ile son yıllarda performans konusunda kullanıcıların tüm endişelerini ortadan kaldırmayı başardı.
 
Apple A11X sekiz çekirdekli bir yapıda olacak!
 
Bu kapsamda ilkbahar döneminde yeni iPad modelleri ile birlikte iPhone’da kullandığı en yeni yonga setinin X versiyonunu duyuran Apple, son günlerde yeni A11X işlemcisi üzerinde yoğun bir mesai harcıyor.
 
 
Şirkete yakın kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere göre, teknoloji devinin ilk sekiz çekirdekli işlemcisi olma özelliğini taşıyacak olan Apple A11X, TSMC’nin 7 nm fabrikasyon süreci üzerine inşa edilecek.
 
Apple A11X işlemcinin, üç adet yüksek performanslı Monsoon ve beş adet enerji verimliliği sunan Mistral çekirdeğine ev sahipliği yapması bekleniyor.
 
Apple’ın gelecek yıl tanıtımını gerçekleştireceği 2018 iPad Pro modelleri ile birlikte başta Face ID olmak üzere iPhone X’te sunduğu birçok yeniliği kullanıcılar ile buluşturarak köklü bir değişikliğe gitmesi bekleniyor.
 
shiftdelete
564089
Bu haberler ilginizi çekebilir