Apple'dan Sızıntı Yapan Firmalara Tazminat

Son dönemde yeni iPhone ve iPad modellerine ait video incelemeler de dahil pek çok sızıntı gündeme gelmiş ve bunların çoğu da doğru çıkmıştı. Apple'ın sızıntılar ile ilgili tedbir alamadığı düşünülürken firmanın aslında takip ettiği bir politika olduğu ortaya çıktı.
14 Ekim 2014 13:57
Appledan Sızıntı Yapan Firmalara Tazminat
Apple'ın yeni iPhone modellerine safir panel sağladığı iddia edilen ancak daha sonra bunun iyon alaşımı ile sağlamlaştırılmış cam olduğunu açıklayan GT Advanced Technologies, firmaya da tabiri caizse yaklaşık 600 milyon dolar borç takarak iflas koruma başvurusunda bulunmuştu.
 
Firma safir ekran üretim tesislerini kapatırken, satılması için de çalışmalara başladı. iPhone modellerinde safir ekrana yer verilememesinin bu iflas olduğu iddia ediliyor. 
 
GT Advanced Technologies firmasının doldurduğu başvuru evraklarında ise ilginç bir hüküm ortaya çıktı. iOS cihazları ile ilgili herhangi bir sızıntı yaşanması halinde firma Apple'a 50 milyon dolar ceza ödemekle yükümlü. Firma bu anlaşmanın geçersiz sayılması ve cezaların iptal edilmesi için ayrı bir dava daha açmış durumda. Zira iPhone 6 modellerinin safir ekran dayanıklılık testleri de internete sızdırılmıştı. Firma cezalardan kaçınarak muhtemel bir satış esnasında sicili kirli bir durumda olmak istemiyor. 
 
Apple'ın bu anlaşmayı muhtemelen tüm tedarikçi firmalarla yaptığı tahmin ediliyor. Ancak şimdiye kadar hangilerinin sızıntı yaptığı tespit edildi ve hagnilerine bu cezalar uygulandı bilinmiyor. 
donanimhaber
Etiketler : Apple , iphone , Kurumsal Haberler
436063
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • İşte Galaxy S8in Maliyeti!

  İşte Galaxy S8'in Maliyeti!

  Galaxy S8'in maliyetini merak ettiniz mi? Piyasadaki üretimi en pahalı telefon olan ve şuan ülkemizde 3.999 TL başlangıç fiyat etiketine sahip Galaxy S8'in maliyeti ne kadar? İşte cevabı...
 • LG V30 Farklı Bir Ekran İle Gelebilir!

  LG V30 Farklı Bir Ekran İle Gelebilir!

  LG, amiral gemisi G6 'dan sonra yeni telefonu V30'u tanıtmaya hazırlanıyor. V30'un kavisli OLED ekrana sahip olcağı gelen iddialar arasında. Detaylar haberimizde...
 • Galaxy S8, Windows 10 İle Mi Gelecek?

  Galaxy S8, Windows 10 İle Mi Gelecek?

  Samsung'un çiçeği burnunda amiral gemisi hakkında yeni dedi kodular ortaya çıktı. Yeni iddialara göre Galaxy S8'in yeni versiyonu Windows 10 Mobile ile gelecek.
 • Dünyanın En Küçük Notebooku Geliyor!

  Dünyanın En Küçük Notebook'u Geliyor!

  Dünyanın en küçük notebooku geliyor. Peki Windows 10'un tam sürümünü çalıştırabilen dünyanın en küçük dizüstü bilgisayarı olan GPD Pocket'in özellikleri neler?
 • iPhone 8in Görüntüsü Sızdı!

  iPhone 8'in Görüntüsü Sızdı!

  iPhone 8 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Şimdi de Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8'in görüntüsü sızdırıldı.
 • Snapdragon PClere Ne Zaman Gelecek?

  Snapdragon PC'lere Ne Zaman Gelecek?

  Qualcomm ve Microsoft iş birliğine gidiyor. Snapdragon ile çalışacak Windows'lu PC'lerin ne zaman geleceği biraz daha netleşti. İşte detaylar...
 • Xiaomi Mi 6 Piyasaya Çıkıyor!

  Xiaomi Mi 6 Piyasaya Çıkıyor!

  Xiaomi'nin uygun fiyatlı yeni amiral gemisi piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Peki Xiaomi Mi 6 satış piyasasına çıkmadan önce ne kadar ön sipariş aldı? İşte detaylar...
 • İşte 2017 Model Galaxy J5 Tüm Ayrıntıları!

  İşte 2017 Model Galaxy J5 Tüm Ayrıntıları!

  Samsung'un orta seviye akıllı telefonu Galaxy J5 (2017)'in piyasaya çıkış tarihi ve tüm detayları ortaya çıktı.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama