Apple'dan Sızıntı Yapan Firmalara Tazminat

Son dönemde yeni iPhone ve iPad modellerine ait video incelemeler de dahil pek çok sızıntı gündeme gelmiş ve bunların çoğu da doğru çıkmıştı. Apple'ın sızıntılar ile ilgili tedbir alamadığı düşünülürken firmanın aslında takip ettiği bir politika olduğu ortaya çıktı.
14 Ekim 2014 13:57
Appledan Sızıntı Yapan Firmalara Tazminat
Apple'ın yeni iPhone modellerine safir panel sağladığı iddia edilen ancak daha sonra bunun iyon alaşımı ile sağlamlaştırılmış cam olduğunu açıklayan GT Advanced Technologies, firmaya da tabiri caizse yaklaşık 600 milyon dolar borç takarak iflas koruma başvurusunda bulunmuştu.
 
Firma safir ekran üretim tesislerini kapatırken, satılması için de çalışmalara başladı. iPhone modellerinde safir ekrana yer verilememesinin bu iflas olduğu iddia ediliyor. 
 
GT Advanced Technologies firmasının doldurduğu başvuru evraklarında ise ilginç bir hüküm ortaya çıktı. iOS cihazları ile ilgili herhangi bir sızıntı yaşanması halinde firma Apple'a 50 milyon dolar ceza ödemekle yükümlü. Firma bu anlaşmanın geçersiz sayılması ve cezaların iptal edilmesi için ayrı bir dava daha açmış durumda. Zira iPhone 6 modellerinin safir ekran dayanıklılık testleri de internete sızdırılmıştı. Firma cezalardan kaçınarak muhtemel bir satış esnasında sicili kirli bir durumda olmak istemiyor. 
 
Apple'ın bu anlaşmayı muhtemelen tüm tedarikçi firmalarla yaptığı tahmin ediliyor. Ancak şimdiye kadar hangilerinin sızıntı yaptığı tespit edildi ve hagnilerine bu cezalar uygulandı bilinmiyor. 
donanimhaber
Etiketler : Apple , iphone , Kurumsal Haberler
569445
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Nokia 3310 Fiyatı Netleşti!

  Nokia 3310 Fiyatı Netleşti!

  Nokia'nın efsane telefonu 3310 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefonun tanıtım tarihi netleşti. Peki fiyatı ne kadar olacak? Detaylar haberimizde!
 • iPhone Da Patladı!

  iPhone Da Patladı!

  Akıllı telefonların patlaması haberlerini artık sıkça duymaya başladık. Patlayan telefonlar kervanına iPhone'da katıldı. Bu sefer de iphone 7 Plus patladı. Üstelik dumanları da kameraya yansıdı. Peki bu patlamaya ne sebep oldu?
 • iPhone 6 ve 6sde Yaşanan Sorun Çözüldü!

  iPhone 6 ve 6s'de Yaşanan Sorun Çözüldü!

  iPhone 6 serisinde yaşanan aniden kapanma sorunu kullanıcılar tarafından oldukça şikayet edilmişti. Şikayetler üzerine Apple tarafından açıklama yapıldı. Detaylar haberimizde...
 • LGnin Yeni Gücü LG X Power 2 Tanıtıldı!

  LG'nin Yeni Gücü LG X Power 2 Tanıtıldı!

  LG'nin güçlü telefonu LG X Power 2 tanıtıldı. MWC 2017'de görücüye çıkacak olan LG X Power 2, 4500 mAh gücünde pile sahip. X Power 2'nin işletim sistemi ise Android Nougat olacak.
 • İşte HTC U Ultra Fiyatı!

  İşte HTC U Ultra Fiyatı!

  HTC U Ultra'nın fiyatı belli oldu. HTC U Ultra 1 Mart'tan itibaren raflardaki yerini alacak. Yalnız HTC'nin yeni telefonunun fiyatı oldukça yüksek görünüyor.
 • Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!

  Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!

  Mobil Dünya Kongresi yaklaştıkça firmaların tanıtım yapacağı ürünlerde netleşmeye başladı. Sony de MWC 2017'de Xperia X 2017 tanıtacağı iddia edildi!
 • Galaxy S8 Plus Detaylandı!

  Galaxy S8 Plus Detaylandı!

  Samsung'un 1 ay sonra resmi olarak tanıtması beklenen telefonu Galaxy S8 Plus hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Evan Blass Twitter'dan Galaxy S8 Plus'ın özelliklerini paylaştı.
 • Vestelin Yeni Telefonu Geliyor!

  Vestel'in Yeni Telefonu Geliyor!

  Vestel yeni telefonunu resmi olarak Mobil Dünya Kongresi'nde duyurmaya hazırlanıyor. Vestel yeni Venüs telefonu ile yeni segmente geçecek.
En Çok Okunan Haberler
 • İşte HTC U Ultra Fiyatı!İşte HTC U Ultra Fiyatı!
  HTC U Ultra'nın fiyatı belli oldu. HTC U Ultra 1 Mart'tan itibaren raflardaki yerini alacak. Yalnız HTC'nin yeni telefonunun fiyatı oldukça yüksek…
 • iPhone Da Patladı!iPhone Da Patladı!
  Akıllı telefonların patlaması haberlerini artık sıkça duymaya başladık. Patlayan telefonlar kervanına iPhone'da katıldı. Bu sefer de iphone 7 Plus…
 • iPhone 6 ve 6sde Yaşanan Sorun Çözüldü!iPhone 6 ve 6s'de Yaşanan Sorun Çözüldü!
  iPhone 6 serisinde yaşanan aniden kapanma sorunu kullanıcılar tarafından oldukça şikayet edilmişti. Şikayetler üzerine Apple tarafından açıklama…
 • Hackerların Tuzağına Düşmeyin!Hackerların Tuzağına Düşmeyin!
  Hackerlar bu sefer Google Chrome'u kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Bu yüzden kullanıcılar hayli tedirgin durumda. Fidye virüsü adı verilen…
 • LGnin Yeni Gücü LG X Power 2 Tanıtıldı!LG'nin Yeni Gücü LG X Power 2 Tanıtıldı!
  LG'nin güçlü telefonu LG X Power 2 tanıtıldı. MWC 2017'de görücüye çıkacak olan LG X Power 2, 4500 mAh gücünde pile sahip. X Power 2'nin işletim…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama