Apple'dan Önemli Güvenlik Açıklamaları

Apple, yeni işletim sistemi iOS 8'i kullanıma açtıktan hemen sonra, şirketin CEO'su Tim Cook kullanıcı güvenliğini ilgilendiren önemli açıklamalar yaptı.
22 Eylül 2014 19:41
Appledan Önemli Güvenlik Açıklamaları
Şirketin web sitesinde yayınladığı mektupta Tim Cook, müşterilerin güvenini çok önemsediklerini ve kişisel verilerin korunması için oldukça ciddi önlemler aldıklarının altını çizdi.
 
Apple olarak bizim işimiz kullanıcıların kişisel verisini toplayıp, kullanım alışkanlıklarını tespit edip, reklam verenlere satmak değil. Bizim işimiz iyi ürün satmak. İnternette bir servis ücretsiz olduğunda, müşteri değil bir ürünsünüz.” ifadelerini kullanan Tim Cook, kullanıcıların iPhone veya iCloud'da sakladığı bilgilerle kesinlikle ilgilenmediklerini vurguladı. 
 
“Güçlü ve özgün şifreler kullanıcıların hesaplarını koruması için en iyi yöntemdir” diyen Tim Cook, iki adımlı doğrulama servisini kullanmayı teşvik ediyor. İki adımlı doğrulama sisteminde kullanıcılar, hesaplarıyla ilgili önemli bir değişiklik yapmak istediklerinde Apple ID şifrelerine ek olarak, sisteme tanıtılan bir cihaza Apple tarafından gönderilen ikinci güvenlik şifresini de girmeleri gerekiyor.
 
Bu servisi kullanmak isteyen Apple kullanıcıları, My Apple ID adresi üzerinden iki adımlı doğrulama servisini seçeneğini aktive edebiliyor. 
 
Geçtiğimiz yıl içerisinde bazı teknoloji şirketlerinin Amerikan devlet birimlerine bilgi servisi yaptığı iddiası, dünya çapında büyük tartışmalara yol açmıştı. www.apple.com/privacy adresinde yapılan detaylı açıklamada şirketin bu alanda nasıl bir politika izlediği detaylı bir biçimde açıklanıyor. Açıklamada Apple'ın bugüne kadar hiç bir devlet birimine kullanıcıların cihazlarına gizlice giriş yapacakları “arka kapı” açmadığı açık bir şekilde ifade ediliyor. 
 
iOS 8 ‘le birlikte gelen önemli değişiklikler arasında kullanıcı bilgilerinin resmi makamlarla paylaşılması konusu da var. Artık mahkeme kararıyla bile olsa, kullanıcılara ait 4 rakamlı şifre olmadan Apple cihazlarındaki hiç bir bilgi resmi makamların gözetimine açılamayacak. Yapılan açıklamada ayrıca kullanıcı şifrelerinin Apple tarafından bilinmesinin de mümkün olmadığı özellikle vurgulanıyor.
hurriyet
Etiketler : Apple , güvenlik , iCloud , iOS 8 , Tim Cook
528866
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Apple, AirPodsun Reklam Flimlerini Yayınladı!Apple, AirPods'un Reklam Flimlerini Yayınladı!
  Apple, iPhone 7 ile birlikte tanıttığı kablosuz kulaklığı AirPods için yeni reklam filmleri yayınladı. İşte Apple'ın AirPods reklamları!
 • WhatsAppta Yeni Dönemi!WhatsApp'ta Yeni Dönemi!
  WhatsApp, yeni özelliği ile adından söz ettireceğe benziyor. Bu yeni özelliği ile kurumsal firmalara hizmet vermeye başlayacak. İşte haberin…
 • iPhone 8de Çelik Çerçeve Mi Olacak?iPhone 8'de Çelik Çerçeve Mi Olacak?
  Apple’ın iPhone 4’ün tasarım çizgilerini, iPhone 8 üzerinde yeniden hayat vermek adına cam panelleri bir arada tutmak için paslanmaz çelik bir çerçeve…
 • CES 2017de Intel Rüzgarı Esti!CES 2017'de Intel Rüzgarı Esti!
  CES 2017'de Intel, sanal gerçeklikten, akıllı gözlüklere ve drone'lar kadar bir çok yeni teknoloji tanıttı.
 • Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?
  CES 2017'de Nokia 8 sızıntısı ortaya çıkmıştı. Söz konusu görüntüler hakkında açıklma geldi. İşte o açıklamalar.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama