Apple'dan Önemli Güvenlik Açıklamaları

Apple, yeni işletim sistemi iOS 8'i kullanıma açtıktan hemen sonra, şirketin CEO'su Tim Cook kullanıcı güvenliğini ilgilendiren önemli açıklamalar yaptı.
22 Eylül 2014 19:41
Appledan Önemli Güvenlik Açıklamaları
Şirketin web sitesinde yayınladığı mektupta Tim Cook, müşterilerin güvenini çok önemsediklerini ve kişisel verilerin korunması için oldukça ciddi önlemler aldıklarının altını çizdi.
 
Apple olarak bizim işimiz kullanıcıların kişisel verisini toplayıp, kullanım alışkanlıklarını tespit edip, reklam verenlere satmak değil. Bizim işimiz iyi ürün satmak. İnternette bir servis ücretsiz olduğunda, müşteri değil bir ürünsünüz.” ifadelerini kullanan Tim Cook, kullanıcıların iPhone veya iCloud'da sakladığı bilgilerle kesinlikle ilgilenmediklerini vurguladı. 
 
“Güçlü ve özgün şifreler kullanıcıların hesaplarını koruması için en iyi yöntemdir” diyen Tim Cook, iki adımlı doğrulama servisini kullanmayı teşvik ediyor. İki adımlı doğrulama sisteminde kullanıcılar, hesaplarıyla ilgili önemli bir değişiklik yapmak istediklerinde Apple ID şifrelerine ek olarak, sisteme tanıtılan bir cihaza Apple tarafından gönderilen ikinci güvenlik şifresini de girmeleri gerekiyor.
 
Bu servisi kullanmak isteyen Apple kullanıcıları, My Apple ID adresi üzerinden iki adımlı doğrulama servisini seçeneğini aktive edebiliyor. 
 
Geçtiğimiz yıl içerisinde bazı teknoloji şirketlerinin Amerikan devlet birimlerine bilgi servisi yaptığı iddiası, dünya çapında büyük tartışmalara yol açmıştı. www.apple.com/privacy adresinde yapılan detaylı açıklamada şirketin bu alanda nasıl bir politika izlediği detaylı bir biçimde açıklanıyor. Açıklamada Apple'ın bugüne kadar hiç bir devlet birimine kullanıcıların cihazlarına gizlice giriş yapacakları “arka kapı” açmadığı açık bir şekilde ifade ediliyor. 
 
iOS 8 ‘le birlikte gelen önemli değişiklikler arasında kullanıcı bilgilerinin resmi makamlarla paylaşılması konusu da var. Artık mahkeme kararıyla bile olsa, kullanıcılara ait 4 rakamlı şifre olmadan Apple cihazlarındaki hiç bir bilgi resmi makamların gözetimine açılamayacak. Yapılan açıklamada ayrıca kullanıcı şifrelerinin Apple tarafından bilinmesinin de mümkün olmadığı özellikle vurgulanıyor.
hurriyet
Etiketler : Apple , güvenlik , iCloud , iOS 8 , Tim Cook
903126
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • iPhone 8de Yeni Haber!iPhone 8'de Yeni Haber!
  Apple'ın bu yıl piyasaya süreceği yeni iPhone ile ilgili bir çok iddia ortaya atıldı. Bunlardan biri de iPhone 7s çıkaracağıydı. Fakat yeni iddialar…
 • Google Chrome Güncellendi!Google Chrome Güncellendi!
  Google Chrome güncellendi. Android cihazlar için güncellenen Chrome ne gibi yenilikler sunuyor? Detaylar haberimizde.
 • Google Mapse Yeni Özellik!Google Maps'e Yeni Özellik!
  Google Maps'e yeni özellik eklendi. Park yerini kaydet özelliği iOS ve Android sürümlerine eklendi. İşte ayrıntılar...
 • OnePlus 5in Görüntüsü Ortaya Çıktı!OnePlus 5'in Görüntüsü Ortaya Çıktı!
  OnePlus'ın yeni amiral gemisi OnePlus 5'in görüntüsü ortaya çıktı. Görüntüye bakılırsa OnePlus 5 arkada çift kamera ile gelecek. İşte OnePlus 5'in o…
 • Samsung, Tam Kavisli Ekran Üretecek!Samsung, Tam Kavisli Ekran Üretecek!
  Samsung, 4 tarafı kavisli ekrana sahip telefon üretecek. İşte yeni iddialar ile ilgili detaylar...
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama