Apple'dan Nasıl Yapılır Videoları!

Apple, iOS 11'i kullanıcılarına tanıtmaya devam ediyor. Şimdi de 3 yeni nasıl yapılır videosu yayınladı!
20 Eylül 2017 12:10
Appledan Nasıl Yapılır Videoları!
Apple tarafından 19 Eylül günü iOS 11 mobil işletim sisteminin kullanıcılara resmen dağıtılmasının ardından, şirket iPad ve iPad Pro için çeşitli nasıl yapılır videoları yayınlamaya devam ediyor. Peki, sunulan yeni 3 video ile tanıtılanlar neler?
 
Apple’dan öğretici videolar serisi
 
Apple, iPad ve iPad Pro için pratik bilgiler sunduğu nasıl yapılır videolarını en son bundan 1 ay öncesinde kullanıcılarla paylaşmıştı. Yeni gelen videolar ise; cihazlar arasında kopyala-yapıştır işlemi, fotoğraftan bir kişinin nasıl silinebileceği ve el yazısı notları metine nasıl dönüştürülebileceği konularında.
 
İlk olarak, iOS 11 ile cihazlar arasında nasıl kopyala ve yapıştır işleminin yapılabileceğine değinelim. Öncelikle cihazlarınızın Bluetooth ve Wi-Fi bağlantılarını açmanız gerekiyor. Ardından ücretsiz olarak App Store üzerinden indirebileceğiniz Curator uygulamasını iPad’te açıyorsunuz ve iPhone’unuzdan taşımak istediğiniz dosyaya uzunca basıyorsunuz. Parmağınızı ekranda kaydırdıktan sonra Görüntüyü Kaydet veya Kopyala seçenekleri karşınıza çıktıktan sonra Kopyala seçeneğini seçiyorsunuz. iPad’te ise ekrandaki kutucuklardan birine uzunca dokunduktan sonra Yapıştır diyorsunuz. Bu kadar kolay.
 
 
Peki bir fotoğraftan bir kişiyi nasıl mı kolayca silebilirsiniz? Apple bu noktada 17,99 TL ücretli ancak fiyatının hakkını veren bir uygulama olan Pixelmator görüntü düzenleyiciyi önermiş. Uygulamayı açıp + şeklindeki ikona tıkladıktan sonra Fotoğraflar seçeneğini seçiyor ve düzenlemek istediğiniz fotoğrafı açıyorsunuz. Boya fırçasını seçtikten sonra Retouch (rötuş) ve Repair (onar) seçeneklerini seçiyorsunuz. Parmağınızla fotoğraftan çıkartmak istediğiniz bölgeyi vurguladıktan sonra süreç tamamlanıyor.
 
 
Son olarak, Apple Pen ile aldığınız bir el yazısı notu metne dönüştürüp nasıl paylaşabileceğiniz konusuna gelelim. Apple burada ise 27,99 TL fiyat etiketi bulunan GoodNotes 4 uygulamasını kullanıyor. Uygulamayı açıp bir not defterini seçiyorsunuz ve lasso (kement) aracını seçip el yazınız etrafında bir daire çiziyorsunuz. Ekrana dokunup convert (dönüştür) seçeneğini seçtikten sonra yazınız kolay okunabilir metin haline dönüştürülüyor. Ardından ekranın sağ üst köşesinden share (paylaş) kısmına tıklayıp mail (posta) seçeneğini seçiyor, alıcının e-posta adresini yazıyor ve send (gönder) tuşuna tıklıyorsunuz.
 
 
shiftdelete
Etiketler : Apple , iOS 11 , iPad , iphone
929492
Bu haberler ilginizi çekebilir