Apple'dan kablosuz şarj müjdesi !

Apple'ın aldığı yeni patent çok konuşulacak...
06 Aralık 2013 17:26
Appledan kablosuz şarj müjdesi !

Apple’ın eski dönemlerde kablosuz teknolojileri geçiş konusunda geride kaldığını görmüştük. Yeni alınan bir patente bakılırsa Apple’ın hedefi gelecek nesil cihazlarda kablosuz şarj desteğini sunmak. Böylece iPhone akıllı telefondan iMac bilgisayarlara kadar çok sayıda Apple ürününde yeni bir şarj sistemi devreye girebilir. Apple patentindeki çizimde kablosuz bağlantı açık biçimde görülebiliyor.

 

Apple, bu hafta gerçekleştirdiği başvurulardan sonra birden çok patentin sahibi oldu. Çizimde masaüstü bilgisayar için kablosuz şarj sistemi tanımlanıyor. Sanal şarj alanı olarak adlandırılan sistem sayesinde bilgisayar dışında klavye, fare, taşınabilir müzik çalar da şarj olabiliyor. Apple cihazlarını akla getirirsek söz edilen modeller iMac masaüstü bilgisayar ve iPod müzik çalar ile Apple Kablosuz Klavye ve Magic Fare olabilir.
 
Teknolojinin temelinde yakın alan manyetik rezonans çözümü bulunuyor. Elbette kablosuz şarj yeni bir çözüm değil. Çok sayıda firma kablosuz olarak şarj olabilen cihazları satışa sundu. Apple ise inatçı biçimde kablolardan vazgeçmedi. Apple böyle bir patent almış olsa da cihazları uygun biçimde güncellemesi, gerekli testleri yapması ve üretime geçmesi gerekiyor. Apple TV için de patent alınmıştı ama hala ortaya çıkmış değil.
radikal
Etiketler : Apple , iphone
633709
Bu haberler ilginizi çekebilir