Apple'dan Işıklı Şarj Kablosu!

Apple, led ışıklı şarj kablosu patenti aldı. Yeni teknoloji sayesinde artık karanlık odalarda şarj kablosu arama derdine son. İşte yeni Apple'ın yeni kablosu...
12 Mayıs 2017 09:21
Appledan Işıklı Şarj Kablosu!
Apple tüketici elektroniği sektöründe yıllardır çalışmalarını sürdürüyor ve sonunda kullanıcıların oldukça zorlandığı bir konuya el atmayı planladığı ortaya çıktı. Karanlık odalarda şarj cihazının kablosunun bulunmasının imkansız olmasından yola çıkan Apple, karanlıkta sahibine sinyaller veren bir kablo patenti aldı.
 
Klasik karanlıkta parlayan kabloları unutun!
 
Öncelikle bahsi geçen patentin şu anda yan sanayi ürün olarak satın alabileceğiniz klasik karanlıkta parlayan kabloları ifade etmediğini belirtelim. Kablo karanlıkta parlayacak ama aynı zamanda da kullanıcısına durum bilgileri verebilecek.
 
Bunu da kabloya entegre edilen bir ya da daha fazla sayıda LED lamba sayesinde yapacak. LED ışıklar kullanıcıya farklı renklerde yanıp sönerek ya da sabit şekilde yanık kalarak çeşitli bilgiler iletebilecek.
 
 
Bu bilgiler arasında şarj seviyesinin ne durumda olduğu, iPhone'un uyku modunda olup olmadığı gibi ihtimaller yer alsa da, patentin gerçeğe dönüşmesinin ardından hakkında yorum yapmanın daha kolay olacağı da bir gerçek.
 
Patentte yer alan LED sisteminin USB-C, Lightning, Thunderbolt ve diğer tüm Apple cihaz bağlantısı sağlayan kablolar için geçerli olduğunu da belirtelim.
 
shiftdelete
760932
Bu haberler ilginizi çekebilir