Apple'dan iPhone 8 Plus'ın Bataryasına İnceleme!

Apple, geçtiğimiz günlerde bir kullanıcının sosyal medya hesabından yayınladığı bataryası şişen iPhone 8'in bataryasını incelemeye aldı.
01 Ekim 2017 14:50
Appledan iPhone 8 Plusın Bataryasına İnceleme!
Apple, iPhone 8 Plus bataryasının şiştiği ile ilgili sosyal medyada paylaşılan görsellerden sonra iddiaları araştırmak için harekete geçti.
 
Apple’ın 22 Eylül’de satışa sunduğu yeni iPhone’lar görüşmeler sırasında ortaya çıkan gürültü sorunundan sonra şimdi de batarya sorunu ile gündemde. Şirket bataryaların şiştiği ile ilgili iddiaları araştırıyor.
 
 
Apple sorunlu iPhone 8 Plus bataryalarını inceliyor!
 
Geçtiğimiz günlerde Tayvanlı bir kullanıcının iPhone 8 Plus’ı ilk şarj ettiğinde patladığını iddia etmişti. Paylaşılan görselden şişen batarya nedeniyle ekranın kasadan ayrıldığı anlaşılıyor. Tayvan medyası cihazın incelenmek üzere Apple’a gönderildiğini bildirdi.
 
 
Bu olayın dışında bir kullanıcı da iPhone’un kutusundan ekranı kasadan ayrılmış şekilde çıktığını iddia etti. Görsellerden de anlaşıldığı üzere batarya şarj edilmese de bile şişme eğiliminde. Apple, bu görsellerden sonra sorunlu bataryaları incelemeye başladı.
 
 
Batarya sorunu Samsung’un başını oldukça ağrıtmıştı. Note 7’nin üretimini durduran şirket, satılan bütün cihazları toplatmıştı. Yukarıda bahsedilen iki olay yeni iPhone’un bataryasında da ciddi problemler olabileceğini gösteriyor. Apple’ın bu konu hakkında açıklama yapması bekleniyor.
 
shiftdelete
290948
Bu haberler ilginizi çekebilir