Apple'dan Elektrikli Otomobil Geliyor!

Apple'ın da elektrikli otomobil projesi ortaya çıktı! Google'dan sonra Apple'ında testlerine başladığı elektrikli otomobilinin detayları haberimizde...
16 Şubat 2015 14:32
Appledan Elektrikli Otomobil Geliyor!
Teknoloji şirketlerinin elektrikli otomobillere yönelik ilgilisi devam ediyor. Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, elektrikli otomobile yönelik çalışmalara Google'dan sonra Apple da başladı. Apple'ın bu çalışmaları başta Tesla olmak üzere bazı elektrik araçları üreticisi şirket ile ortak sürdürdüğü belirtiliyor. 
 
 
1 yıldır devam ediyor
 
Apple'ın elektrikli araba projesi henüz sadece iddialara konu olsa da, şirkete yakın kaynaklara göre çalışmaların bir yıllık bir geçmişi bulunuyor. Şirket CEO'su Tim Cook'un proje için 2014 yılında onay verdiği de gelen bilgiler arasında.
 
 
"Titan" kod adlı proje kapsamında çalışma ekibini mini-van tarzı bir elektrikli proje üzerine çalışıyor. Apple'ın araç üretimi için uyumlu materyaller ve tasarımlar arayışında olduğu da gelen bilgiler arasında. Apple bu amaçla üst sınıf otomobil üreticileri ile iletişime geçmiş durumda.
shiftdelete
56690
Bu haberler ilginizi çekebilir