Apple'dan Elektrikli Otomobil Geliyor!

Apple'ın da elektrikli otomobil projesi ortaya çıktı! Google'dan sonra Apple'ında testlerine başladığı elektrikli otomobilinin detayları haberimizde...
16 Şubat 2015 14:32
Appledan Elektrikli Otomobil Geliyor!
Teknoloji şirketlerinin elektrikli otomobillere yönelik ilgilisi devam ediyor. Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, elektrikli otomobile yönelik çalışmalara Google'dan sonra Apple da başladı. Apple'ın bu çalışmaları başta Tesla olmak üzere bazı elektrik araçları üreticisi şirket ile ortak sürdürdüğü belirtiliyor. 
 
 
1 yıldır devam ediyor
 
Apple'ın elektrikli araba projesi henüz sadece iddialara konu olsa da, şirkete yakın kaynaklara göre çalışmaların bir yıllık bir geçmişi bulunuyor. Şirket CEO'su Tim Cook'un proje için 2014 yılında onay verdiği de gelen bilgiler arasında.
 
 
"Titan" kod adlı proje kapsamında çalışma ekibini mini-van tarzı bir elektrikli proje üzerine çalışıyor. Apple'ın araç üretimi için uyumlu materyaller ve tasarımlar arayışında olduğu da gelen bilgiler arasında. Apple bu amaçla üst sınıf otomobil üreticileri ile iletişime geçmiş durumda.
shiftdelete
585660
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama