Apple'dan büyük yenilik

Windows Phone 8'in Cortana'sından gözü korkan Apple, Siri için önemli bir adım daha attı! Apple, büyük bir yenilik yaparak Siri'yi offline çalıştıracak!
07 Nisan 2014 15:59
Appledan büyük yenilik

Apple, yakında akıllı ev çözümlerinin ara yüzü olarak da kullanacağı dijital asistanı Siri'yi offline olarak kullandırtmak üzere stratejik bir satın alma gerçekleştirdi.
 

Ses teknolojileri konusunda çalışan ve tarihsel olarak Siri'nin temel teknolojileri ve patentleri ile de bağlantılı olan Novauris şirketi, Apple tarafından satın alındı. Novauris'in önemli bir yeteneği, ses tanıma teknolojilerini uzak bir sunucuya bağlanmadan yerel olarak çalıştırabilmesi. Bu da Siri'nin yakında offline olarak çalışabileceğinin ilk sinyallerini veriyor.
 

Apple'ın şu anda Siri konusunda birlikte çalıştığı Nuance şirketi de offline olarak ses tanıma işlemlerini gerçekleştirebiliyor ancak Apple şimdilik bu teknolojiyi henüz hayata geçirmiş değil. Belki de yeni dönemde Nuance'a olan bağımlılığını azaltıp Novauris sayesinde Siri'yi tamamen kendi teknolojileri ile çalıştırmak istiyor olabilir. Bekleyelim ve görelim...

chip
Etiketler : Apple , iphone , Siri
125925
Bu haberler ilginizi çekebilir